سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

دو هزار انگلیسی به داعش پیوسته اند

بروز شده : ٢-٠٩-١٣٩٣, ٢٢:٠٨    نسخه چاپی    
در حالی که پیش از این مقام های انگلیس اعلام کرده بودند نزدیک به 500 تبعه انگلیس برای پیوستن به داعش به سوریه و عراق رفته اند، 'خالد محمود' نماینده منطقه 'پری بار، 'بیرمنگام' مجلس عوام انگلیس می گوید بیش از دو هزار نفر از اتباع این کشور برای جنگیدن کنار نیروهای داعش به سوریه و عراق رفته اند.
یک نماینده پارلمان انگلیس امروز (یکشنبه) گفت نزدیک به دو هزار نفر از اتباع این کشور برای پیوستن به گروه تروریستی داعش راهی عراق و سوریه شده اند، آماری که چهاربرابر بیشتر از آمار مقام های لندن است.

به نوشته روزنامه انگلیسی 'تلگراف'، در حالی که پیش از این مقام های انگلیس اعلام کرده بودند نزدیک به 500 تبعه انگلیس برای پیوستن به داعش به سوریه و عراق رفته اند، 'خالد محمود' نماینده منطقه 'پری بار/ Perry Barr'، 'بیرمنگام' مجلس عوام انگلیس می گوید بیش از دو هزار نفر از اتباع این کشور برای جنگیدن کنار نیروهای داعش به سوریه و عراق رفته اند. مقام های انگلیس پیش از این تعداد افراد انگلیسی در سوریه و عراق را کمتر از آمار واقعی اعلام کرده اند.

منابع خبری انگلیس امروز از کشته شدن دو انگلیسی عضو گروه تروریستی داعش، در جریان درگیری ها در شهر کردنشین عین العرب (کوبانی) در سوریه خبر داده اند. به نظر می رسد ' ابوعبدالله ال حبشی' 21 ساله و 'ابو دهاردا' 20 ساله که هر دو از ساکنان لندن هستند، در این شهر مرزی سوریه کشته شده اند.

بر اساس این گزارش، 'ترزا می' وزیر کشور انگلیس در تلاش برای افزایش نظارت بر روند پیوستن اتباع انگلیس به گروه تروریستی داعش تدابیری را تحت عنوان 'لایحه امنیت و ضد تروریسم' ارایه کرد که به موجب آن شرکت های اینترنتی باید در صورت نیاز برخی از اطلاعات مشترکان خود را در اختیار نیروهای پلیس قرار دهند.

سازمان های امنیتی انگلیس باور دارند 35 انگلیسی عضو داعش تاکنون در سوریه و عراق کشته شده اند، اما شواهد و مدارک نشان می دهد شمار آنان بیشتر از این تعداد است.
گفته شده است، مقام های انگلیسی در 9 ماهه ژانویه تا سپتامبر (دی/شهریور) یکصد و چهار نفر از اتباع انگلیس را که قصد پیوستن به داعش را داشته اند در مرزها دستگیر کرده اند.

آمریکا، انگلیس و برخی کشورهای هم پیمان غرب درمنطقه از جمله ترکیه و چند کشور عربی که متهم به ایجاد و تقویت مالی و تسلیحاتی و سیاسی گروههای تروریستی از جمله داعش در عراق و سوریه هستند، طی ماههای گذشته مدعی مبارزه و ریشه کن کردن این گروه تروریستی شده اند.

به گزارش ایرنا، ناظران مسائل بین المللی، انتشار اخبار متعدد از پیوستن آزادنه اتباع کشورهای اروپایی به گروه تروریستی داعش نشانه دیگری از عدم صداقت این کشورها در مبارزه با داعش تلقی می کنند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢-٠٩-١٣٩٣, ٢٢:٠٨

   

پر مبحث ترین ها