سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

روسیه به فرانسه هشدار داد

بروز شده : ۵-٠٩-١٣٩٣, ٠۶:۴۶    نسخه چاپی    
بوریسوف گفت که روسیه به عنوان طرف سفارش دهنده قرارداد به تعهدات خود در این قرارداد عمل کرده است و همانند کشوری متمدن مطابق با مفاد قرارداد عمل خواهد کرد.
معاون وزیر دفاع روسیه به دنبال اعلام تصمیم دولت فرانسه مبنی بر تعویق تحویل ناو میسترال به مسکو، نسبت به عواقب این اقدام به پاریس هشدار داد.

به گزارش ایرنا به نقل از ریانووستی،یوری بوریسوف روز سه شنبه درجمع خبرنگاران گفت: فرانسه ممکن است در پرداخت خسارت بابت عدم اجرای قرارداد ناو میسترال به روسیه دچار مشکل شود.

به گزارش رسانه های خبری، کاخ الیزه در بیانیه ای اعلام کرد: تحویل میسترال به روسیه تا اطلاع ثانوی به تعویق افتاده است.

بنا به این گزارش ها، فرانسوآ اولاند رییس جمهوری فرانسه اعلام کرده است که شرایط فعلی اوکراین هنوز اجازه تحویل میسترال به روسیه را نمی دهد.

معاون وزیر دفاع روسیه گفت: طرف فرانسوی، در وهله اول باید مشکلات در رابطه با پرداخت خسارت و عودت دادن مبلغ پیش پرداخت قرارداد به روسیه را حل کند.

بوریسوف گفت که روسیه به عنوان طرف سفارش دهنده قرارداد به تعهدات خود در این قرارداد عمل کرده است و همانند کشوری متمدن مطابق با مفاد قرارداد عمل خواهد کرد.

معاون وزیر دفاع روسیه به امکان شکایت روسیه به مراجع قضایی بین المللی در مورد مساله ناو میسترال اشاره کرد.

وی همچنین گفت که عدم تحویل ناوهای میسترال از طرف فرانسه بر برنامه نوسازی نیروهای مسلح روسیه تاثیری نمی گذارد.

قرارداد فروش دو ناو برنامه ریزی و فرماندهی با ویژگی حمل بالگرد به روسیه در زمان ریاست جمهوری 'نیکلا سارکوزی' در سال 2011 و به ارزش یک میلیارد و 200 میلیون یورو امضا شد.

ولادی وستوک اولین ناو این قرارداد در پنج مارس (14 اسفند ماه) آزمایش های دریایی خود را پشت سر گذاشت. این کشتی قرار بود در ماه اکتبر تحویل داده شود و قبل از پیوستن به ناوگان روسیه در اقیانوس آرام، در سال 2015 در سن پترزبورگ مسلح شود.

فرانسه پیشتر آموزش ملوانان روس را برای به کارگیری این ناو آغاز کرده بود.

دومین ناو نیز قرار است در اواخر سال 2015 به روسیه تحویل داده شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۵-٠٩-١٣٩٣, ٠۶:۴۶

   

پر مبحث ترین ها