سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

تعطیلی مسجد محل تجمع داعشی ها در شهر برمن آلمان

براساس اعلام منابع امنیتی، مسجد شهر برمن به مکانی برای جذب طرفداران داعش و اعزام این افراد به کشورهای سوریه و عراق برای مشارکت در عملیات تروریستی در این کشورها تبدیل شده بود.
مسجدی در شهر برمن آلمان که به محل اجتماع اسلام گرایان افراطی ( سلفی ها) و طرفداران گروه تروریستی داعش در این شهر تبدیل شده بود، از سوی پلیس تعطیل شد.

به گزارش ایرنا به نقل از اشپیگل آنلاین،نیروهای پلیس شهر برمن آلمان امروز بعد از برگزاری نماز جمعه وارد مسجد این شهر شده و بعد از انجام بازرسی از اتاقهای مسجد و بازجویی از دهها نفر از افراد حاضر در این محل با اجرای دستور مقامهای قضایی ایالتی، نسبت به تعطیلی این مسجد اقدام کردند.

براساس اعلام منابع امنیتی، مسجد شهر برمن به مکانی برای جذب طرفداران داعش و اعزام این افراد به کشورهای سوریه و عراق برای مشارکت در عملیات تروریستی در این کشورها تبدیل شده بود.
به گزارش منابع محلی شهر برمن، تاکنون 8 مرد، 7 زن و 11 کودک طرفدار داعش به کمک مسولان مسجد سلفی ها در این شهر به سوریه و عراق اعزام شده اند.

بنا براعلام مقامهای امنیتی،فعالیت مسجد سلفی ها در شهر برمن از سال 2007 زیر نظر سرویس اطلاعات داخلی آلمان بوده است.

جدیدترین گزارش مقامات امنیتی آلمان حکایت از این دارد که تاکنون 550 طرفدار داعش از شهرهای مختلف این کشور برای انجام عملیات تروریستی و جنایتکارانه به سوریه و عراق سفر کرده اند که از این تعداد 180 نفر بار دیگر به کشور مراجعت کرده اند.
در همین رابطه روز جمعه اولین شهروند آلمانی به اتهام همکاری با داعش به زندان محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری آلمان ( د.پ.آ) ' کرشنیک .ب' 20 ساله و کوزوویی الاصل که به اتهام عضویت در گروه تروریستی داعش در شهر فرانکفورت دستگیر شده است، امروز در دادگاه عالی این شهر به تحمل 45 ماه زندان محکوم شد.

دادگاه فرانکفورت به خاطر ابراز ندامت و همچنین همکاری این عضو داعش در ارائه اطلاعات مهم و محرمانه ای از فعالیتهای این گروه تروریستی در کشورهای سوریه و عراق، وی را مشمول تخفیف در مجازات دانسته است در غیر اینصورت کرشنیک می بایست 10 سال در زندان باشد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۵-٠٩-١٣٩٣, ٠٠:٣٢

   

پر مبحث ترین ها