سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

هیاتی عربستانی به زودی به بغداد می‌رود

پس از هماهنگی‌های لازم با دولت عراق جایگاه سفارت عربستان در منطقه الخضراء اعلام خواهد شد و زمان افتتاح و شروع به کار آن نیز پس از انتخاب مقر سفارتخانه و آماده کردن آن، مشخص می‌شود.

مسئول روابط عمومی در وزارت خارجه این کشور اعلام کرد که این وزارتخانه تصمیم دارد طی چند هفته آتی هیاتی از کارشناسان فنی را به منظور انتخاب مقری مناسب برای سفارت خود در عراق به این کشور اعزام کند.

به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط، اسامه نقلی، مسئول روابط عمومی در وزارت خارجه عربستان اعلام کرد: مقر سفارت جدید عربستان در منطقه الخضراء بغداد سفارتخانه‌های خارجی در آنجا قرار دارد، نخواهد بود اما هنوز جایگاه دقیق آن مشخص نشده و بعدا در این خصوص با دولت بغداد گفتگوهای لازم صورت خواهد گرفت.

اسامه نقلی با اشاره به اینکه هیات اعزامی، گروهی از کارشناسان فنی هستند نه سیاسی افزود: پس از هماهنگی‌های لازم با دولت عراق جایگاه سفارت عربستان در منطقه الخضراء اعلام خواهد شد و زمان افتتاح و شروع به کار آن نیز پس از انتخاب مقر سفارتخانه و آماده کردن آن، مشخص می‌شود.

پیشتر عربستان سفیر خومد را در منطقه‌ای غیر از عراق تعیین کرده بود. تصمیم اعزام این هیات فنی پس از برگزاری دیدارهای متقابل میان طرفین عربستان و عراق به ویژه پس از سفر هیات عراقی به عربستان، اتخاذ شد.

 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٠-٠٩-١٣٩٣, ١١:٢٨

   

پر مبحث ترین ها