سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

یمن تروریست ها را در لباس مبدل زنانه کشت

راننده خودرو نیز که زخمی شده اعتراف کرده به همراه اعضای کشته شده القاعده ماموریت داشته‌اند تا به گارد مرزی عربستان حمله کنند.

نیروهای امنیتی یمن چندین تروریست مظنون گروه القاعده که سرتاپا لباس مبدل زنانه پوشیده بودند در نزدیکی مرز عربستان شلیک کرده‌اند.

به گزارش بی بی سی، مقام‌های این کشور می‌گویند درگیری پس از آن که یکی از آنها به طرف سربازی شلیک کرد که مشغول بازرسی خودروی آنها بود.

یکی از گزارش‌ها از قول یک مقام یمنی نقل کرده است در این حادثه سه تروریست کشته شده‌اند در حالی که یک گزارش دیگر تعداد کشته‌شدگان را پنج نفر ذکر کرده است.

شاخه یمنی القاعده از هرج و مرج‌های بعد از سقوط رئیس جمهور پیشین این کشور بهره‌برداری می‌کند تا بخش‌هایی از جنوب و شرق این کشور را در دست بگیرد.

خبرگزاری آسوشتدپرس از مقام‌های امنیتی یمن نقل کرده که خودروی حامل تروریست های القاعده در یک گذرگاه مرزی در منطقه حوضه در شمال یمن متوقف شده بود.

این خبرگزاری از قول مقام‌های یمنی نقل کرده است این سرباز سه جنگجو را کشته و خودش کمی زخمی شده است.

راننده خودرو نیز که زخمی شده اعتراف کرده به همراه اعضای کشته شده القاعده ماموریت داشته‌اند تا به گارد مرزی عربستان حمله کنند.

خبرگزاری فرانسه هم از قول مقام‌های امنیتی یمن نوشته این خودرو حامل پنج مظنون گروه القاعده بود که همه آنها برای پوشاندن خود نقاب و چادری شبیه حجاب زنان یمنی به تن داشتند.

یک مقام دولتی به خبرگزاری فرانسه گفته است به محض اینکه سرباز یمنی برای بازرسی وارد اتوبوس حامل این پنج نفر شده، یکی از آنها به طرف او آتش گشوده و به دنبال آن بقیه سربازان هم به اتوبوس شلیک کردند. جنگجویان القاعده در دو سوی مرزهای یمن و عربستان سعودی فعال هستند. آنها در تابستان گذشته شش افسر امنیتی یمن را در یک پست بازرسی مرزی کشتند.
از زمان اعتراض‌های ضد دولتی در سال ۲۰۱۱ که منجر به سقوط علی عبدالله صالح رئیس جمهور این کشور شد، هرج و مرج در یمن حاکم است.

 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-٠٩-١٣٩٣, ٠٩:۵٩

   

پر مبحث ترین ها