سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مجلس آلمان خواستار کوتاه شدن مسیر مذاکرات 1+5 با ایران

توافق هسته‌ای میان ایران و 1+5 می‌تواند موجب تسریع و تسهیل مناسبات دو کشور شود.

نیلس آنن، سخنگوی سیاست خارجی فراکسیون حزب سوسیال دموکرات آلمان بعدازظهر امروز (دوشنبه) با کاظم جلالی رییس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایسنا، جلالی در ابتدای این دیدار با اشاره به روابط دوستانه تاریخی و دیرینه دو ملت ایران و آلمان گفت:‌ پیشینه خوب مراودات دو ملت ظرفیت‌های وسیعی برای توسعه همکاری‌های دوجانبه در عرصه‌های گوناگون فراهم کرده است که باید آن‌ها به بهترین نحو در جهت تسهیل و تسریع در روابط دوستانه فیمابین استفاده کرد.

رییس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شرایط کنونی منطقه و تهدیدات ناشی از تقویت گروه‌های تروریستی برای صلح و امنیت منطقه و جهان گفت: افراطی‌گری و تروریسم که اکنون در منطقه شایع شده دارای ابعاد گسترده‌ای است که مبارزه با آن نیازمند هم‌فکری و هم‌اندیشی همه کشورها و اتخاذ راهبردی همه‌جانبه می‌باشد.

جلالی در پایان این دیدار با اشاره به مذاکرات هسته‌ای کشورمان با گروه 1+5 گفت: جمهوری اسلامی ایران در راستای شفاف سازی فعالیت‌های هسته‌ای خود، همه‌ی ساز و کارهای بین‌المللی موجود در این زمینه را رعایت کرده است و دست‌یابی به توافق نهایی به نگاه واقع بینانه طرف‌های مقابل بستگی دارد.

نیلس آنن، سخنگوی سیاست خارجی فراکسیون حزب سوسیال دموکرات آلمان نیز در این دیدار با اشاره به استقبال مجلس آلمان از توسعه روابط دوستانه در کشور گفت: مجلس آلمان از توسعه روابط دو کشور در ابعاد مختلف سیاسی و اقتصادی و فرهنگی استقبال می‌نماید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: توافق هسته‌ای میان ایران و 1+5 می‌تواند موجب تسریع و تسهیل مناسبات دو کشور شود.

سخنگوی سیاست خارجی فراکسیون حزب سوسیال دموکرات آلمان افزود: مجلس آلمان خواستار کوتاه شدن مسیر مذاکرات با ایران و رسیدن به توافق نهایی در مذاکرات پیش‌رو است.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۴-٠٩-١٣٩٣, ٢٢:۵۴

   

پر مبحث ترین ها