سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

اعلام عزای عمومی در ترکیه در پی قتل‌عام کودکان پاکستانی

احمد داوود اوغلو، نخست‌وزیر ترکیه در پی کشته شدن دست‌کم 141 کودک در پی حمله طالبان به مدرسه نظامی در پاکستان یک روز عزای عمومی اعلام کرد.

دولت ترکیه در پی حمله تروریستی طالبان پاکستان به مدرسه‌ای در پیشاور و کشتن 141 تن از جمله کودکان محصل، یک روز عزای عمومی اعلام کرد.

 

 به نوشته روزنامه حریت، احمد داوود اوغلو، نخست‌وزیر ترکیه در پی کشته شدن دست‌کم 141 کودک در پی حمله طالبان به مدرسه نظامی در پاکستان یک روز عزای عمومی اعلام کرد.

وی در جریان یک کنفرانس خبری مشترک در آنکارا با همتای خود از جمهوری چاد عزای عمومی در ترکیه را اعلام کرد.

 

مقام‌های مختلف جهان حمله تروریستی روز سه‌شنبه طالبان پاکستان به مدرسه‌ای در پیشاور را محکوم کردند. باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: واشنگتن حمله اخیر به یک مدرسه در پیشاور پاکستان را به شدت محکوم می‌کند. تروریست‌ها با هدف قرار دادن دانش‌آموزان و معلمان یک بار دیگر دون‌مایه بودن خود را نشان دادند.

 

اوباما افزود: ما در کنار مردم پاکستان هستیم و بر تعهد آمریکا برای حمایت از دولت اسلام‌آباد در مبارزه با تروریسم و افراط‌گرایی و ارتقای صلح و ثبات در منطقه تأکید داریم.

از سوی دیگر پراناب مخرجی، رییس‌جمهوری هند با محکوم کردن این حمله تروریستی گفت که کشته شدن کودکان بی‌گناه و معلمان‌شان توسط تروریست‌ها بسیار منزجرکننده است. وی در ادامه اعلام کرد، تمامی کشورها باید برای مبارزه با تروریسم و متوقف کردن چنین اقدامات جنایتکارانه‌ای علیه بشریت با یکدیگر متحد باشند.

 

به گزارش ایسنا، همچنین بنینگو آکویینو، رییس‌جمهوری فیلیپین، بان کی‌مون، دبیرکل سازمان ملل و حتی طالبان افغانستان نیز این حمله را محکوم کرد و گفت آنها به غیرنظامیان حمله نمی‌کنند.

به گفته ارتش حمله سه‌شنبه به این مدرسه توسط هفت مهاجم طالبان که همگی بمب‌هایی به خود بسته بودند، انجام شد.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۶-٠٩-١٣٩٣, ١١:٢۵

   

پر مبحث ترین ها