سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

معاون رئیس جمهور عراق: تبدیل استان‌ها به اقلیم‌های مختلف قانونی است

معاون رئیس جمهور عراق در نشست روز پنج‌شنبه اربیل تأکید کرد که گروه تروریستی داعش هیچ ارتباطی با اهل تسنن ندارد و باید به راهکاری براساس اصل همزیستی و مشارکت دست یابیم.

اسامه النجیفی، معاون رئیس جمهور عراق در کنفرانس "گروه‌های سنی برای مبارزه با تروریسم" که امروز در اربیل کردستان عراق برگزار شد، عنوان داشت: هر گونه اقدامی باید در راستای مبارزه با تشکیلات تروریستی داعش اتخاذ شود و تلاش‌های نظامی باید منحصر به نهادهای کشور باشد.

به گزارش ایسنا به نقل از اسکای نیوز، وی در ادامه افزود: گروه‌ تروریستی داعش هیچ ارتباطی با اهل تسنن در عراق ندارد بلکه این گروه در برگیرنده اعضا با تابعیت‌های مختلف است که تلاش می‌کند تا ماهیت پاک اسلام را خدشه‌دار کند. النجیفی تأکید کرد: در حال حاضر شاهد اقدامات دشمن تروریستی خود که در گروه تروریستی داعش متبلور شده، هستیم و دستیابی به هر گونه راهکار برای حل و فصل این مسئله سخت نیست و این راهکارها باید براساس اصل همزیستی و مشارکت بنا شود.

وی در ادامه افزود: ما باید اختلافات را کنار گذاشته و متحد شویم و این مسئله مستلزم وجود یک طرحی است که همگان را زیر پرچم خود جمع کند. ما دیگر از حقوق استان‌های سنی نشین دست برنمی‌داریم و گول وعده‌ها را نمی‌خوریم. النجیفی تأکید کرد: جامعه بین‌الملل به دیده حمایت به مردم عراق نگاه می‌کند. تبدیل کردن استان‌های کشور به اقلیم‌های مختلف یک اقدام قانونی است و باید این مسئله را به دور از تهدیدها و برچسب‌های مختلف بررسی کنیم. ما برای گسترش ائتلاف بین‌المللی تلاش می‌کنیم و معتقدیم که نشانه‌های پیروزی نمایان شده است. همزمان با اقدامات نظامی علیه داعش باید اقدامات فرهنگی برای مبارزه با تفکرات تروریستی اتخاذ شود. نیروهای گارد ملی که قرار است تشکیل شود طایفه‌ای نخواهد بود بلکه برای همه مردم عراق است.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٩-٠٩-١٣٩٣, ١۴:١٨

   

پر مبحث ترین ها