سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

کره‌شمالی: اوباما یک میمون در جنگل‌های استوایی است

بروز شده : ٧-١٠-١٣٩٣, ١٩:٢١    نسخه چاپی    
کمیسیون دفاع ملی کره شمالی همچنین گفته است که آمریکا اینترنت را در پیونگ یانگ مختل کرده است. این کمیسیون با استفاده از یک اشاره نژادپرستانه، اوباما را "بی مسئولیت و بی ملاحظه" توصیف کرده، وی را همانند یک میمون در جنگلی استوایی خوانده و گفته است که رییس جمهور آمریکا شخصا مسئول اکران شدن فیلم است.

فیلم «مصاحبه» از بامداد کریسمس در تعدادی از سینماهای آمریکا اکران شد و نسخه آنلاین آن نیز برای کاربران در آمریکا قابل دریافت است.کره شمالی باراک اوباما رییس جمهور آمریکا را برای اکران فیلم جنجال برانگیز "مصاحبه" در این کشور مقصر خوانده است. این فیلم، یک کمدی درباره توطئه‌ای برای ترور کیم جونگ‌-‌اون، رهبر کره شمالی است. کمیسیون دفاع ملی کره شمالی همچنین گفته است که آمریکا اینترنت را در پیونگ یانگ مختل کرده است. این کمیسیون با استفاده از یک اشاره نژادپرستانه، اوباما را "بی مسئولیت و بی ملاحظه" توصیف کرده، وی را همانند یک میمون در جنگلی استوایی خوانده و گفته است که رییس جمهور آمریکا شخصا مسئول اکران شدن فیلم است. به گزارش ایسنا، پیش‌تر، تهدید هکرها باعث شده بود که شرکت تهیه کننده فیلم یعنی سونی، از پخش آن صرفنظر کند اما از بامداد کریسمس در تعدادی از سینماهای آمریکا اکران شد. نسخه آنلاین مصاحبه نیز برای کاربران در آمریکا قابل دریافت است.

کره شمالی تکذیب کرده که عامل حملات اخیر سایبری به شرکت سونی بوده است اما مقام های آمریکا تهدیدهای مطرح شده از جانب هکرها را به کره شمالی نسبت داده‌اند. این حملات سایبری ابتدا مانع از پخش فیلم شده بود. تعدادی از منتقدین از جمله باراک اوباما هشدار داده بودند که تصمیم سونی برای پخش نکردن "مصاحبه"، مغایر اصول آزادی بیان است. بعد، سونی تصمیم به پخش فیلم گرفت و گفت این تصمیم نشانگر تعدش به آزادی بیان است. آقای اوباما که لغو برنامه نمایش فیلم را "یک اشتباه" خوانده بود، از تصمیم جدید سونی برای پخش آن استقبال کرد. در فیلم "مصاحبه" به دو خبرنگار آمریکایی فرصت مصاحبه با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی داده می‌شود. سپس سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) آن دو را مامور ترور رهبر کره شمالی می‌کند. استفان ایونز، خبرنگار بی بی سی در سئول می‌گوید: مشکل رهبر کره شمالی آن است که بیشتر منتقدان سینمایی، مصاحبه را یک فیلم خنده‌دار و در عین حال دقیق خوانده‌اند. کیم جونگ‌-‌اون در این فیلم یک دلقک بدجنس، خودبین و ناکارآمد نشان داده شده است. خبرنگار بی بی سی اضافه می کند که اگر فعالان سیاسی این فیلم را همانند خیلی فیلم‌های دیگر با حافظه های کوچک کامپیوتری به داخل کره شمالی قاچاق کنند، ممکن است برای مردم این کشور فیلمی تاثیرگذار باشد.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٧-١٠-١٣٩٣, ١٩:٢١

   

پر مبحث ترین ها