سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

«الشرق الاوسط» گزارش داد

نخست‌وزیر تونس ۱۲ دی انتخاب می‌شود

یک روزنامه عربستانی با اشاره به این که روز جمعه نخست‌ وزیر تونس تعیین خواهد شد، تأکید کرد که به احتمال زیاد حزب «النهضه» در کابینه آینده جایی نخواهد داشت.

روزنامه فرامنطقه‌ای «الشرق الأوسط» به نقل از برخی منابع در حزب «نداء تونس» گزارش داد، امروز نام نخست وزیر آینده تونس اعلام خواهد شد و به احتمال بسیار زیاد این شخص خارج از حزب نداء خواهد بود. این حزب با بیان اینکه نخست وزیر آینده از این حزب نخواهد بود، تأکید کرد که این شخص یقینا از میان مخالفان [احزاب اسلام‌گرا مانند النهضه] نخواهد بود.

به گزارش فارس الشرق الاوسط ادامه داد: ظاهرا حزب نداء تونس قصد دارد شخصیت مستقلی را خارج از حزب خود برای پست نخست وزیری انتخاب کند.

«محسن مرزوق» رئیس ستاد تبلیغات انتخاباتی «باجی قائد سبسی» رئیس جمهور تونس، گفت: نخست وزیر آینده، خارج از حرب نداء و از میان شخصیت‌های مستقل سایر احزاب سیاسی خواهد بود. برخی از سران سیاسی تونس معتقدند که حزب «النهضه» در کابینه آینده مشارکت نخواهد داشت. چند نفر از جمله«الهادی بالعربی» وزیر مسکن کنونی و «عبدالکریم الزبیدی» وزیر دفاع پیشین نیز گزینه‌های احتمالی برای تصدی پست نخست وزیری هستند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٢-١٠-١٣٩٣, ١٣:۴٨

   

پر مبحث ترین ها