سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

اسیدپاشی داستان مخوف بی‌پاپان در مالزی

اسیدپاشی در مالزی که از سال های گذشته هر از گاهی به اخبار رسانه ای این کشور جنوب شرق آسیا تبدیل می شود، داستان مخوفی است که دولت تاکنون نتوانسته است به آن پایان دهد.

 پیش از این و در سال 2011 داستان دو مرد که در نقاط مختلف شهر کوالالامپور پایتخت مالزی اقدام به اسیدپاشی بر روی افراد مختلف کرده بودند با دستگیری این افراد در اواسط آوریل سال 2012 پایان یافت.

تحقیقات پلیس مالزی نشان داده بود علاوه بر اسیدپاشی های سریالی، برخی از موارد اسیدپاشی در کوالالامپور پایتخت مالزی با اسیدپاشی های سریالی ارتباطی ندارد. به گزارش ایرنا یک روز صبح در اواسط سال 2012 یک زن 46 ساله و دختر 16 ساله وی هنگامی که در ایستگاه منتظر اتوبوس بودند مورد حمله دو فرد کیف قاپ قرار گرفتند. دو سارق پس از ربودن گردنبند این زن به روی او اسید پاشیدند و دختر نیز در این حادثه آسیب دید. در سال 2012 افراد زیادی در نقاط مختلف شهر کوالالامپور مورد حمله اسیدپاشان قرار گرفتند به طوری که در این حوادث یک کودک یک ساله نیز بر اثر اسیدپاشی آسیب دید.

در آن سال حدود 20 نفر از مردم مالزی در اماکن مختلف شهر کوالالامپور از قبیل ایستگاه مترو، پارکینگ و پیاده روها مورد حمله قرار گرفتند. سال 2013 نیز کوالالامپورمالزی روزهای آرامی را نگذراند. دو مرد اسیدپاش بر صورت یک زن 31 ساله در مقابل مرکز خرید 'امپنگ پوینت' در خیابان 'امپینگ' اسید پاشیدند تا داستان اسیدپاشی پایتخت مالزی همچنان حل نشده باقی بماند. کوالالامپور پایتخت مالزی و شهر پرآشوب حوادث گوناگون که سال 2014 را در شوک حوادث مختلفی از جمله ناپدیدشدن هواپیما، سقوط هواپیما و قتل های زنجیره ای میانماری ها در ایالت 'پاهانگ' به سر برد، شاهد اسیدپاشی بر روی شهروندان نبود و یا اطلاعاتی از آن منتشر نشد.

با آغاز سال 2015 که هنوز جشن سال نو میلادی در آن به پایان نرسیده و چینی ها خود را برای جشن سال نو چینی آماده می کنند، یک حادثه اسیدپاشی در ایالت 'پاهانگ' هراس را بار دیگری به مالزی بازگرداند. در حادثه روز گذشته یک زن 49 ساله اندونزیایی هدف اسیدپاشی یک مرد 40 ساله قرار گرفت که فرد اسیدپاش نیز در این حادثه آسیب دید. این فرد در ابتدا از این زن 49 خواسته بود اسید را بنوشد که با مقاومت وی مواجه شد و در نهایت اقدام به اسیدپاشی کرد.  پلیس شهر 'کوالا لیپس' موفق شد این فرد را پس از ارتکاب به اسیدپاشی دستگیر کند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-١٠-١٣٩٣, ١۴:۴٠

   

پر مبحث ترین ها