سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

خلاء قدرت عمان را تهدید می کند

فرانس پرس: سلطان قابوس مبتلا به «سرطان روده» شده است

خبرگزاری فرانس پرس با اشاره به این که سلطان قابوس مبتلا به سرطان روده بزرگ شده است افزود: خلاء قدرت سلطنت عمان را تهدید می کند.

خبرگزاری فرانس پرس گزارش داد: غیبت طولانی «سلطان قابوس» از شش ماه قبل نگرانی‌ها و پرسش‌هایی در مورد ثبات عمان و جانشینی مردی که تاریخ جدید سلطنت عمان را با تمامی جزئیاتش نگاشته برانگیخته است. فرانس پرس با اشاره به اینکه سلطان عمان از سرطان روده بزرگ رنج می‌برد، به نقل از دیپلمات‌های آگاه افزود: در سایه نبود جایگاه نخست وزیر در سلطنت عمان و در سایه غیبت طولانی «سلطان قابوس» 74 ساله که 44 سال است در قدرت قرار دارد، مشکل خلاء قدرت در عمان مطرح می‌شود.

دیپلمات‌های غربی که در مسقط حضور دارند به فرانس پرس گفتند: سلطان عمان تمامی اختیارات اجرایی را در دست دارد و در غیبت او روند تصمیم‌گیری تعطیل می‌شود. سلطان عمان جایگاه ریاست دولت، نخست وزیری، وزارت دفاع، کشور، خارجه و دارایی کشورش را برعهده دارد. این دیپلمات‌های آگاه اضافه کردند: امکان اینکه کسی بتواند جایگاه سلطان عمان را بگیرد وجود ندارد. این منابع گفتند: درآمدهای نفتی عمان 79 درصد از درآمدهای کل این سلطنت را شامل می‌شود. گفتنی است «سلطان قابوس» از ماه جولای گذشته خاک عمان را برای درمان در آلمان ترک کرده است.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-١٠-١٣٩٣, ١٨:۴۶

   

پر مبحث ترین ها