سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

حزب الله چه زمانی و چگونه به حمله اخیر اسرائیل واکنش نشان خواهد داد؟

حمله هوایی اخیر حادثه ای بسیار خطرناک است و اکنون سوال مطرح این نیست که آیا حزب الله واکنش نشان می دهد یا خیر بلکه سوال اصلی درباره زمان و چگونگی این واکنش است و هفته های باقی مانده تا انتخابات اسرائیل اوضاع در شمال (فلسطین اشغالی) بسیار پر تنش خواهد بود.

 

المنار نوشت: رژیم صهیونیستی دوران انتظار برای واکنش حزب الله را سپری می کند و کارشناسان صهیونیست فایده حمله اخیر برای این رژیم را منوط به حجم واکنش حزب الله می دانند. به گزارش «انتخاب»، رژیم صهیونیستی وارد دوره انتظار برای واکنش حزب الله به حمله این رژیم علیه گروهی از مجاهدان حزب شده است. روزنامه معاریو نوشت حمله هوایی اخیر حادثه ای بسیار خطرناک است و اکنون سوال مطرح این نیست که آیا حزب الله واکنش نشان می دهد یا خیر بلکه سوال اصلی درباره زمان و چگونگی این واکنش است و هفته های باقی مانده تا انتخابات اسرائیل اوضاع در شمال (فلسطین اشغالی) بسیار پر تنش خواهد بود.

 

حسن حجازی خبرنگار المنار در گزارشی با اشاره به اتفاق نظر رسانه های رژیم صهیونیستی درباره حتمی بودن واکنش حزب الله نوشت: اکنون این سوال که حزب الله چه زمانی و چگونه واکنش نشان خواهد داد اذهان کارشناسان اسرائیلی را به خود مشغول و آنها را به شدت سرگرم تحلیل درباره زمان و چگونگی واکنش حزب الله و حجم این واکنش کرده است.

 

در ادامه آمده است: رونی بن یشای تحلیلگر نظامی روزنامه یدیعوت آحارانوت بر این باور است که حزب الله به دنبال ایجاد یک معادله جدید است و احتمال داد حزب الله با حمله به یکی از اهداف اسرائیل در خارج به این حمله واکنش نشان دهد. این در حالیست که ایال زیسر کارشناس مسائل خاورمیانه در روزنامه اسرائیل امروز (اسرائیل حیوم) حزب الله ساکت نخواهد نشست و اقدام به حمله در مرزها خواهد کرد تا به اسرائیل نشان دهد خط قرمزها را زیر پا گذاشته است.

 

عمیر رابابوت نیز در روزنامه معاریو هشدارهای سازمان های اطلاعاتی اسرائیل را در خصوص احتمال تشدید تنش ها در مرزهای شمالی در سال کنونی یادآوری کرد.

 

دفوری کارشناس مسائل نظامی کانال دو تلویزیون اسرائیل گفت: سازمان امنیت اسرائیل تدابیری در داخل و خارج و نمایندگی های اسرائیل در خارج و نیز در طول مرزها اتخاذ کرده و سامانه گنبد آهنین را نیز مستقر کرده و سطح آمادگی را نیز افزایش داده است.

 

دانی یاتوم رئیس سابق موساد گفت: باید برای برای واکنشی شدیدتر از آنچه تا کنون از حزب الله سراغ داریم ، آماده شویم زیرا این حمله آثار معنوی بسیار شدیدتری در مقایسه با حمله به کاروان های حمل سلاح دارد و حزب الله حق واکنش به آن را برای خود محفوظ نگه می دارد.

 

در ادامه گزارش آمده است: یکی از نویسندگان معاریو پرسش هایی درباره تاثیر این عملیات بر حزب الله مطرح می کند و می گوید سود و زیان این حمله برای اسرائیل را باید بر اساس ماهیت و حجم واکنش حزب الله و میزان تاثیر آن بر اسرائیل ، محاسبه کرد.

 

اور هیلر کارشناس مسائل نظامی کانال ده تلویزیون اسرائیل می گوید: حزب الله زرادخانه موشکی گسترده ای دارد که از یکصد هزار موشکی که به سمت ما نشانه گرفته شده اند، تشکیل می شود.

 

قدرت آتش این حزب دهها برابر قدرت آتش در جنگ اخیر غزه است. قدرت آتش حزب الله از بسیاری از ارتش های کشورهای اروپایی قوی تر است.

 

در ادامه گزارش آمده است: فرمانده سابق نیروی دریایی اسرائیل اعلام کرد این رژیم با ارسال پیام های غیرمستقیم برای حزب الله می خواهد به آن نشان دهد که به دنبال تنش نیست و می خواهد به اصول بازی در مرزهای شمالی برگردد.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣٠-١٠-١٣٩٣, ١٧:١۴

   

پر مبحث ترین ها