سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مرگ کودک ۹ ساله فلسطینی پشت گذرگاه رفح

اسرائیل نگران است گروه حماس با رساندن کمک‌های اولیه به ساکنان غزه در دوران پس از جنگ نزد اهالی غزه محبوبیت بیشتری کسب کند.

تعطیلی گذرگاه مرزی رفح به مرگ کودک ۹ ساله فلسطینی که در انتظار عبور برای درمان بیماری بود منجر شد.

به گزارش فارس، یک کودک 9 ساله فلسطینی روز یکشنبه در پی خودداری دولت مصر و رژیم اسرائیل از گشایش گذرگاه «رفح» جان باخت.

آژانس خبری الرای فلسطین روز یکشنبه گزارش داد مصر و اسرائیل با خودداری از بازگشایی این گذرگاه و جلوگیری از اجازه سفر به این کودک 9 ساله برای درمان بیماری‌اش موجب مرگ وی شدند.

گذرگاه رفح در مرز بین‌المللی مصر و نوار غزه قرار دارد و تنها دروازه ارتباطی ساکنان تحت محاصره غزه با دنیای خارج به شمار می‌رود. دولت مصر این گذرگاه را در ژوئن سال ۲۰۰۷ و در پی پیروزی جنبش حماس در انتخابات به حالت تعطیل درآورد.

بسیاری از تحلیلگران بر این باورند که مصر برای ادامه محاصره دیرینه غزه توسط اسرائیل به عنوان واسطه‌ی این رژیم عمل می‌کند.

برخی تحلیل‌گران، هراس رژیم صهیونیستی از افزایش محبوبیت جنبش حماس در مقاطع بعد از جنگ را از دلایل مخالفت این رژیم با بازگشایی گذرگاه‌های غزه می‌دانند.

اسرائیل نگران است گروه حماس با رساندن کمک‌های اولیه به ساکنان غزه در دوران پس از جنگ نزد اهالی غزه محبوبیت بیشتری کسب کند.

ساکنان غزه طی سالهای گذشته با حفر تونل در زیر گذرگاه رفح که تنها راه دور زدن محاصره تحمیلی رژیم اسرائیل بوده است، مایحتاج ضروری زندگی خود را از مصر تامین می‌کردند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٣-١١-١٣٩٣, ٠٩:۵١

   

پر مبحث ترین ها