سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

کری:‌قطر در‌جنگ‌علیه داعش‌شریک آمریکا‌‌است

باید آمریکا را سرزنش کنیم که چرا قطر را از پاسخگویی در این زمینه مستثنی کرده است.


وزیر امور خارجه آمریکا در کنفرانس خبری مشترک با وزیر امور خارجه قطر گفت دوحه شریک آمریکا در جنگ علیه داعش است.

به گزارش تسنیم، "جان کری" وزیر امور خارجه آمریکا در کنفرانس خبری مشترک با وزیر امور خارجه قطر گفت: قطر شریک آمریکا در جنگ علیه داعش است.

"دانی مکی" پژوهشگر مسائل امنیتی خاورمیانه چندی پیش در مصاحبه‌ای گفت که دولت قطر چشم خود را بر روی کمک های مالی که توسط شهروندان این کشور به گروه های تروریستی اخصاص یافته بسته است. بنابر این باید آمریکا را سرزنش کنیم که چرا قطر را از پاسخگویی در این زمینه مستثنی کرده است.

وی در پاسخ به علت سکوت غرب در قبال اقدامات قطر نیز گفت: بی شک دولت های غربی در شرایط کنونی در شرایط شکننده اقتصادی به سر می برند. آنها با چالش روبرو هستند و به منابع مالی نیاز دارند. قطر نیز این منابع مالی را برای آنها تامین می کند. در مقابل دولت های غربی نیز به قطر اجازه می دهند تا هر کاری می خواهد در خاور میانه انجام دهد. این به نوعی یک همکاری اقتصادی اجتماعی به شمار می رود. قطر تامین کنندگان مالی مشهوری برای فعالیت های تروریستی دارد که در این کشور زندگی می کنند. حتی خزانه داری آمریکا نیز اعلام کرده است که شهروندان قطری هر ماه 1.5 میلیون پوند برای کمک به شبه نظامیان داعش اختصاص می دهند.


telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٣-١١-١٣٩٣, ٢٢:٣٨

   

پر مبحث ترین ها