سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

اعتراض ها به قتل 3 مسلمان در آمریکا به انگلیس رسید

صدها مسلمان انگلیسی در مقابل ساختمان دفتر مرکزی بی بی سی در اعتراض به عدم پوشش مناسب اخبار مربوط به کشته شدن سه مسلمان در ایالت کارولینای شمالی امریکا، تظاهرات کردند.

 به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، شمار قابل توجهی از شهروندان انگلیسی طی فراخوان موسوم به "مقابله با نژادپرستی" در اعتراض به عدم پوشش حادثه قتل این سه دانشجوی مسلمان، مقابل ساختمان شبکه دولتی بی بی سی انگلیس تظاهرات کردند. سازمان‌دهندگان این تظاهرات به نحوه پوشش خبر قتل این سه جوان مسلمان در کارولینای شمالی معترض بوده و اعلام کردند که بی بی سی در مقایسه با پوشش حوادث "شارلی ابدوی" پاریس، درباره این جنایت در آمریکا سکوت پیشه کرده است. تظاهرکنندگان بی بی سی را به سکوت درباره کشتار این سه مسلمان متهم کرده و شعارهایی در اعتراض به اسلام هراسی و نژاد پرستی در غرب سر دادند.

تجمع کنندگان همچنین پلاکاردها و دست نوشته هایی را در دست داشتند که بر روی آنها نوشته شده بود" زندگی مسلمانان مهم است "، " تروریسم ارتباطی با مذهب ندارد" ، "گسترش مسلمان هراسی، سبب مرگ افراد بیگناه می شود" . سخنرانان این مراسم، با محکوم کردن این جنایت، مسلمان هراسی و عدم پذیرش دیدگاه مخالف را عامل اصلی این جنایت دانستند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۴-١١-١٣٩٣, ١٩:١٧

   

پر مبحث ترین ها