سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آغاز کودتای عربی علیه محمود عباس

این در حالی است که پایگاه خبری "اسرار عربی" قبل از این نیز از کودتای دحلان علیه عباس با استفاده از پشتیبانی مالی امارات پرده برداشته بود.

دولت امارات که از مدتی قبل به محمد دحلان، عضو برکنار شده کمیته مرکزی جنبش فتح در خاک خود پناه داده و حتی او را به عنوان مشاور ولیعهد ابوظبی انتخاب کرده است، سعی در مقدمه چینی برای کنار گذاشته شدن محمود عباس از ریاست تشکیلات خودگردان فلسطین و جایگزینی دحلان با وی را دارد.

به گزارش ایسنا، به نقل از یک مسئول رسانه ای عربی، در جریان یکی از دیدارهایی که در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ برگزار شد، عبدالله بن زاید، وزیر خارجه امارات با جان کری، همتای آمریکایی خود دیدار کرد.

بن زاید در بخشی از این دیدار به شدت به محمود عباس حمله کرد تا آشکارا حمایت ابوظبی از دحلان را که سعی در کودتا علیه عباس با حمایت مالی امارات را دارد، نشان دهد. وی در همین راستا، عبارات توهین آمیزی علیه عباس مطرح کرد و وی را فردی "شکست خورده" و "ناکارآمد" توصیف کرد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی فلسطین، این در حالی است که پایگاه خبری "اسرار عربی" قبل از این نیز از کودتای دحلان علیه عباس با استفاده از پشتیبانی مالی امارات پرده برداشته بود.

بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی این پایگاه عربی، دحلان با توزیع اموالی که اماراتی ها در جیب وی ریخته اند، سعی در جمع کردن طرفدار برای خود و تخریب وجهه جنبش حماس در غزه و تشکیلات خودگردان در رام الله دارد.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۶-١١-١٣٩٣, ٢٢:۴۴

   

پر مبحث ترین ها