سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سوزان رایس: سخنرانی نتانیاهو رابطه با آمریکا را تخریب می‌کند

بروز شده : ٩-١٢-١٣٩٣, ١٨:٢٢    نسخه چاپی    
مشاور امنیت ملی رئیس‌جمهور آمریکا سخنرانی بنیامین نتانیاهو در کنگره را اقدامی "مخرب برای تاروپود رابطه میان دو کشور" خوانده است.

نخست‌وزیر اسرائیل دعوت برای برگزاری ملاقات خصوصی با نمایندگان حزب دموکرات را رد کرده است. سوزان رایس، مشاور امنیت ملی باراک اوباما رئیس‌جمهور آمریکا، پذیرش دعوت کنگره توسط بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل برای سخنرانی در برابر نمایندگان را اقدامی "مخرب" برای رابطه میان دو کشور دانسته است. خانم رایس در گفت‌وگویی با شبکه "پی بی اس" اظهار داشت که روابط آمریکا و اسرائیل همواره "طبیعتی دو جناحی" داشته و حال دعوت برای سخنرانی موجب شکسته شدن این رسم می‌شود. سخنرانی بنیامین نتانیاهو روز ۳ مارس، درست دو هفته پیش از برگزاری انتخابات پارلمانی در اسرائیل انجام خواهد شد.

خانم رایس از پاسخ به این پرسش که آیا هدف بنیامین نتانیاهو از سخنرانی در کنگره تحت تأثیر قرار دادن انتخابات در اسرائیل است، خودداری کرد اما گفت: «مشکل زمانی است که این موضوع با سیاست آمیخته شود.» مشاور امنیت ملی اوباما بر فراجناحی بودن روابط میان دو کشور تا زمان حال تأکید کرده و افزوده که آمریکا خواستار آن است تا رابطه این کشور با اسرائیل " مستحکم و تغییرناپذیر باشد."

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٩-١٢-١٣٩٣, ١٨:٢٢

   

پر مبحث ترین ها