سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

داعش به دمشق رسید

اردوگاه یرموک دمشق در کنترل داعش

جنگجویان داعش صبح امروز به اردوگاه حمله کردند و اکثر مناطق آن را در کنترل خود گرفتند. درگیری ها میان داعش و افراد مسلح موجود در اردوگاه یرموک ادامه دارد.

بخش اعظم اردوگاه یرموکل دمشق به کنترل داعش در آمد.

سازمان آزادیبخش فلسطین مستقر در رام الله اعلام کرد در حمله امروز داعش، بخش اعظم اردوگاه یرموک دمشق به سیطره اعضای این گروه درآمد.
"انور عبدالهادی" رئیس اداره سیاسی در "سازمان آزادیبخش فلسطین" در سوریه اعلام کرد: جنگجویان داعش صبح امروز به اردوگاه حمله کردند و اکثر مناطق آن را در کنترل خود گرفتند. درگیری ها میان داعش و افراد مسلح موجود در اردوگاه یرموک ادامه دارد.
به گزارش عصرایران، اردوگاه یرموک محل زندگی شمار زیادی از آوارگان فلسطینی و هم اکنون به شکل شهرک بزرگی است.

این اردوگاه به مساحت 2 کیلومتر مربع در بخش جنوبی دمشق پایتخت سوریه واقع است.

اداره اردوگاه یرموک به میزان زیادی به دست ارتش سوریه و اعضای مسلح گروه فلسطینی "جبهه خلق برای آزادی فلسطین - فرماندهی کل" به رهبری احمد جبریل است.

در ابتدای بحران سوریه، با حمله مخالفان مسلح دولت بشار اسد، بخش های زیادی از این اردوگاه به دست آنها افتاد و در نتیجه درگیری های شدید و طولانی میان اعضای نظامی جبهه خلق برای آزادی فلسطین - فرماندهی کل و ارتش سوریه از یک سو و مخالفان اسد و جبهه النصره شاخه القاعده از سوی دیگر روی داد.

اردوگاه یرموک همچنین برای مدت زمان زیادی در محاصره ارتش سوریه قرار داشت.

گروه مسلح دولت خلافت اسلامی مشهور به داعش مساحت زیادی از عراق و سوریه و کنترل چند شهر لیبی و مناطقی از مصر را در دست دارد.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٢-٠١-١٣٩۴, ٢٠:٣۶

   

پر مبحث ترین ها