سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

توسط فرستاده ویژه رییس جمهوری صورت گرفت

ابلاغ پیام رئیس‌جمهور کشورمان به نخست وزیر عراق درباره حوادث یمن

قائم مقام وزیر امورخارجه و فرستاده ویژه رییس جمهوری کشورمان در دیدار با نخست وزیر عراق، پیام حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی را درباره تحولات یمن به وی ابلاغ کرد.


 
به گزارش تسنیم، مرتضی سرمدی شامگاه چهارشنبه در بغداد طی دیدار با حیدر العبادی نخست وزیر عراق، پیام حجت الاسلام و المسلمین روحانی رییس جمهور کشورمان را درباره تحولات یمن به وی ابلاغ کرد.

در این پیام بر ضرورت توقف فوری عملیات نظامی علیه یمن و از سرگیری گفت‌وگو بین گروه‌های سیاسی آن کشور تأکید و از عراق و سازمان‌های بین‌المللی خواسته شده است مساعی خود را جهت پایان دادن به این تهاجم و ارسال فوری کمک‌های انسان دوستانه به یمن مبذول دارند.

فرستاده ویژه رئیس‌جمهور کشورمان در ادامه پیروزی‌های اخیر ملت عراق در مقابله با تروریست‌ها و جریانات تکفیری را به ملت و دولت عراق تبریک گفت و آن را زمینه‌ساز پاکسازی کامل خاک عراق از وجود تروریست‌ها دانست.

در این دیدار نخست وزیرعراق ضمن تأکید بر موضع رسمی کشورش مبنی بر مخالفت با هرگونه حمله خارجی به یمن، این اقدام را موجب پیچیده‌تر شدن اوضاع و افزایش تهدیدات منطقه‌ای و بین‌المللی به ویژه رشد افراط‌گرایی و گسترش تروریسم توصیف کرد.

العبادی همچنین بر ضرورت تلاش جهت توقف فوری حملات نظامی به یمن، و حل و فصل بحران داخلی این کشور از طریق گفت‌و‌گو بین همه طرف‌های یمنی تأکید کرد. 

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٣-٠١-١٣٩۴, ١٣:٠٩

   

پر مبحث ترین ها