سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

می‌گویند من آخرالزمان را رقم می‌زنم

اوباما جُک گفت و همه را دست انداخت

بروز شده : ۶-٠٢-١٣٩۴, ١٧:۵۵    نسخه چاپی    
رئیس جمهوری آمریکا شنبه شب را در حالی گذراند که به هرکه، هرچه دلش خواست در قالب جُک و بذله گویی گفت و روزنامه نگاران و خبرنگاران نیز خندیدند و گزارش نوشتند.

 اوباما در حالیکه مدام می خندید و حضار را نیز به خنده وا می داشت گفت : ریاست جمهوری کار سختی است - و در حالیکه پاسخ شایعاتی پیرامون مسلمان بودنش را می داد - و من روزی پنج بار نماز می خوانم تا بتوانم از پس مشکلات مالیات، بیمه ، عاری کردن جهان از سلاح های هسته و .. بر بیایم.

اوباما در آغاز مقدم همگان را، با اشاره به دو سال باقی مانده از دو دوره 4 ساله ، به چهارمین بخش از دوران ریاست جمهوری اش تبریک گفت و تاکید کرد احساس بسیار راحت تر و خوشایندتری دارد. به گزارش خبرآنلاین او که در ضیافت سالانه خبرنگاران و روزنامه نگاران آمریکایی در واشنگتن که مراسمی غیر رسمی است شرکت کرده بود تمام سخنرانی خود را به مطایبه درباره مسائل داخلی و خارجی اختصاص داد و با ایماء و اشاره و کنایه برخی از رقبای خود را نیز نواخت.

رئیس جمهور آمریکا دولت بوش را به تمسخر گرفت و :« اینکه من نتوانسته ام در دوران مسئولیتم همه را خوشحال کنم حرف درستی است. هنوز هم برخی می گویند من خودخواه، بی تفاوت و بی توجه هستم اما در عوض برخی از افراد بسیار کودن هستند! ( اشاره به بوش و خنده حضار)

رئیس جمهور آمریکا سپس با طعنه و کنایه سراغ مایک هاکابی - از چهره های مطرح جمهوری خواهان و یکی از 47 سناتوری که علیه توافق احتمالی هسته ای به سران ایران نامه نوشت، رفت و گفت: این آقا اخیرا گفته است تازمانیکه رئیس جمهور واقعا محافظه کار در آمریکا انتخاب نشود، مردم آمریکا نباید به ارتش ملحق شوند. به این جمله فکر کنید. این حرف ها را کسانی می زنند که این وضع بسیار وقاحت بار - اشاره به نامه 47 سناتور - را پدید آوردند و سبب شدند 47 نفر از سران ایران برای ما نامه بنویسند و تلاش کنند به هاکابی توضیح بدهند که نظام حکومتی آمریکا چگونه نظامی است.

او سپس ادامه داد وضع خراب تر از این ها است ، همین چند روز پیش، میشل باکمن - از دیگر چهره های معروف جمهوری خواهان، پیشبینی کرد که من پایان تاریخ را مطابق پیشبینی های انجیل رقم خواهم زد.

او سپس بعد از خنده ممتد حضار گفت: این هم خودش کار بزرگی است و به عنوان میراثی است که از دولت من می ماند چرا که آبراهام لینکلن و واشنگتن هم نتوانستند این کار را انجام بدهند.

او جب بوش نامزد احتمالی جمهوریخواهان در انتخابات سال 2016 را نیز دست انداخت و گفت : باور نمی کنید او در حین پر کردن فرم شرکت در انتخابات برای انتخاب هویت خود بخش اسپانیایی را تیک زده است. ( خنده حضار ) خب اشکار ندارد راستش را گفته و این اشتباه صادقانه ای بوده است ( خنده حضار)

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۶-٠٢-١٣٩۴, ١٧:۵۵

   

پر مبحث ترین ها