سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ترکیه خواستار تبعید مرسی به آنکارا شد

بروز شده : ١-٠٣-١٣٩۴, ١١:٢٢    نسخه چاپی    
تظاهراتی که در تعدادی از استان‌های مصری برگزار شد و فشارهایی که اردوغان بر مصر وارد می‌کند السیسی را در موقعیت سختی قرار داده و در پی این وضعیت به دنبال جستجوی گزینه‌های جایگزین برای حکم اعدام مرسی است.

ترکیه به مصر پیشنهاد داده به جای اینکه «محمد مرسی» رئیس‌جمهور سابق این کشور را اعدام کند او را به ترکیه تبعید کند.

روزنامه ترکی «اقشام» اعلام کرد آنکارا از طریق واسطه‌های قطری و عربستانی به «عبدالفتاح السیسی» رئیس‌جمهور کنونی مصر پیشنهاد داده به جای اینکه «محمد مرسی» رئیس‌جمهور سابق مصر را اعدام کند او را از مصر اخراج کند و خود ترکیه آماده میزبانی مرسی شود.

بر اساس این گزارش، این پیشنهاد ترکیه پس ازآن اعلام شد که شنبه هفته جاری پرونده مرسی به همراه چند تن دیگر ازاعضای اخوان به مفتی مصر برای تایید حکم اعلام ارجاع داده شد.

 روزنامه ترکی مذکور افزود: تظاهراتی که در تعدادی از استان‌های مصری برگزار شد و فشارهایی که اردوغان بر مصر وارد می‌کند السیسی را در موقعیت سختی قرار داده و در پی این وضعیت به دنبال جستجوی گزینه‌های جایگزین برای حکم اعدام مرسی است.

به گزارش فارس، السیسی در پی این حکم با «ابراهیم محلب» نخست‌وزیر و «صدقی صبحی» وزیر دفاع این کشور دیدار کرد تا پیامدهای ناشی از حکم اعلام شده علیه مرسی را بررسی و خود را برای وضعیت جدید آمده کنند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-٠٣-١٣٩۴, ١١:٢٢

   

پر مبحث ترین ها