سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

فریاد قاتل در نشست خبری رئیس جمهور مصر /عکس

او در حضور سایر حاضران ناگهان شروع به فریاد زدن کرد و عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهوری مصر را "قاتل، فاشیست و نازی" نامید.

کنفرانس مطبوعاتی مشترک صدراعظم آلمان و رئیس‌جمهوری مصر در برلین بدون حاشیه نماند چرا که یکی از حضار در این کنفرانس عبدالفتاح سیسی را "قاتل و فاشیست" خواند.

به گزارش ایسنا کسی که کنفرانس خبری مرکل و سیسی را متشنج کرد یک دختر جوان دانشجوی پزشکی بود، که خود را خبرنگار معرفی کرده و توانسته بود از این راه به کنفرانس خبری مشترک سران دو کشور راه پیدا کند.

 فریاد قاتل در نشست خبری رئیس جمهور مصر /عکس
او در حضور سایر حاضران ناگهان شروع به فریاد زدن کرد و عبدالفتاح سیسی، رئیس جمهوری مصر را "قاتل، فاشیست و نازی" نامید. بلافاصله پس از این عمل، گروهی از خبرنگاران مصری از جایشان بلند شدند و شعار «زنده باد مصر» سردادند.

خبرنگاران مصری در طول کنفرانس دو بار دیگر شروع به شعار دادن کردند. چیزی که در کنفرانس‌های خبری نظیر این اصلا مرسوم نیست و آشکارا موجب ناخشنودی صدراعظم آلمان شد. محافظان حاضر در سالن به دنبال این وضعیت صدراعظم آلمان را از تریبون کنفرانس دور کردند.

این زن جوان به اشپیگل آنلاین گفت که در شهر ماینتس آلمان رشته پزشکی می‌خواند. پلیس این زن را به خیابان مقابل دفتر صدراعظم برد ولی او از ماموران محافظ خواست که مراقب جان او باشند زیرا صدها تن از حامیان سیسی در مقابل دفتر آنگلا مرکل تجمع کرده بودند.

نوربرت لامرت، رئیس مجلس آلمان که از دیدار با سیسی خودداری کرد با لحنی انتقادی نسبت به وضعیت سیاسی مصر گفت که امیدوار بوده مجلس دو کشور بتوانند با یکدیگر همکاری کنند: «اما در حال حاضر نه مجلسی در مصر وجود دارد و نه چشم‌اندازی برای یک انتخابات پارلمانی».

او افزود که به جای انتخابات پارلمانی "گروه‌های مخالف تحت تعقیب قرار می‌گیرند، شمار زیادی زندانی شده‌اند و احکام اعدام زیادی صادر می‌شود"

فرانسیسکا برانتر، نماینده حزب سبزهای آلمان نیز از دعوت سیسی به آلمان انتقاد کرد و گفت شرط دعوت از رئیس جمهوری مصر این بود که انتخابات پارلمانی در این کشور برگزار شود.

عبدالفتاح سیسی را در سفرش به آلمان یک هیات اقتصادی مصری همراهی می‌کند. قرار است بین دو کشور قراردادهای زیادی امضا شود، از جمله یک قرارداد یک میلیارد یورویی با شرکت زیمنس برای ساخت یک پایگاه انرژی در مصر.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۴-٠٣-١٣٩۴, ١٢:۵۶

   

پر مبحث ترین ها