سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

جولان داعش در صحرای سینا؛ 64 کشته امنیتی

منابع پزشکی مصر در شمال سینا روز چهارشنبه اعلام کردند که تعداد نیروهای امنیتی کشته شده در حمله تروریست های داعش به شمال صحرای سینا، به 64 تن رسید.

 

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه خبری مصری الیوم السابع، یک مقام پزشکی در شمال سینا اعلام کرد که شمار نیروهای امنیتی کشته شده در حمله تروریست ها به پنج مرکز امنیتی در شیخ زوید واقع در شمال صحرای سینا، به 64 تن رسید.

وی افزود: در درگیری های نیروهای ارتش با افراد مسلح، نیز تاکنون 35تروریست، به هلاکت رسیده اند.

یک مقام امنیتی مصری نیز به الیوم السابع گفت که 120 تروریست با استفاده از خودروهای بمب گذاری شده و سلاح های سنگین به مراکز امنیتی نیروهای ارتش در شمال سینا حمله کردند.

وی توضیح داد: تروریست ها با استفاده از سه خودروی بمب گذاری شده به مرکز افسران مصری در العریش، مرکز امنیتی السدره و ابو رفاعی در شیخ زوید حمله کردند.

همچنین شاهدان عینی در شمال سینا از شنیدن صدای مهیب انفجاری جدید در مرکز شهر شیخ زوید خبر دادند و گفتند گروه های مسلح سقف برخی از ساختمان را به کنترل خود در آوردند و در برخی خیابان ها حضور دارند و به سمت نیروهای مرکز پلیس شیخ زوید گلوله شلیک می کنند.

اهالی شیخ زوید تاکید کردند که نیروهای امنیتی مستقر در مرکز پلیس شیخ زوید، بوابه و الضرائب و الزهور نیز حملات گروه های مسلح را به شلیک خمپاره پاسخ می دهند.

همچنین، شبکه های تلوزیونی صحنه هایی را نشان می دهند که در آن نیروهای داعش سوار بر تانک های به غنیمت گرفته شده از ارتش مصر، سرگرم مانور اند.

شاهدان عینی همچنین اعلام کردند که در این درگیری ها 2 تن کشته و 7 تن دیگر زخمی شدند که با کمک اهالی منطقه به بیمارستان منتقل شدند.

گروه ولایت سینا که اخیرا با گروهک تروریستی - تکفیری داعش بیعت کرده، مسوولیت حملات خونین روز چهارشنبه به نیروهای ارتش مصر در سینا را بر عهده گرفته است.

در ماه های اخیر علاوه بر غیرنظامیان، صدها پلیس و سرباز ارتش مصر در حملات تروریستی و عمدتا در سینای شمالی کشته شده اند.

داعش با برخی گروه های تروریستی- تکفیری دیگر، برای افزایش قدرت، سرگرم جنگ است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، یک گروه مسلح سوری موسوم به جیش الاسلام که در اطراف دمشق فعال است، 18 تروریست داعش را اعدام کرده است.

این گروه ویدیویی را منتشر کرده که در آن تروریست های جیش الاسلام ملبس به لباس های نارنجی رنگ زندانیانی هستند که داعش اغلب بر تن قربانیان خود می کند.

در این ویدیو همچنین زندانیان داعشی ملبس به لباس های سیاه رنگی هستند و از ناحیه دست و پا به هم زنجیر شده اند.

تروریست های سوری در این فیلم ویدیویی می گویند که عناصر داعش به تلافی کشته شدن دستکم 3 نفر از اعضای این گروه به دست داعش، اعدام می شوند.

این گروه همچنین به نبرد سنگینی که در ماه فوریه (بهمن - اسفند 1394) با داعش داشته است، اشاره می کند.

داعش در سال 2013 در سوریه تشکیل شد و در آن زمان درصدد اتحاد با وابسته سوری القاعده موسوم به جبهه النصره برآمد.

اما جبهه النصره این اتحاد را نپذیرفت و از آن زمان به بعد داعش با این گروه و گروه های دیگر به دشمنی برخاست.

عناصر داعش هفته گذشته ویدیویی را منتشر کردند که در آن صحنه های گردن زدن 12 تروریست از گروه های رقیب از جمله جیش الاسلام و جبهه النصره به نمایش درآمده است.

بنا بر اعتقاد برخی آگاهان، حملات داعش در فرانسه، تونس و مصر عمدتا برای اثبات برتری اش نسبت به سایر رقبای تروریست آن در سوریه صورت گرفته است.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١١-٠۴-١٣٩۴, ٠٠:۴۵

   

پر مبحث ترین ها