سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مدیر شرکت سازنده «قارچ‌خور» درگذشت

شرکت ژاپنی نینتندو در بیانیه‌ای رسمی از فوت ساتورو ایواتا، مدیر کل این شرکت بر اثر سرطان مجاری صفراوی خبر داد. یکی از جذاب‌ترین بازی‌های این شرکت «قارچ‌خور» است.

 

ساتورو ایواتا، ششم دسامبر ۱۹۵۹به دنیا آمد و در دهه ۸۰ میلادی به شرکت نینتندو پیوست و در آن دوران در ساخت بازی‌های مختلف این شرکت مشارکت تاثیرگذاری داشت. او از ژوئن ۲۰۰۰ تا می ۲۰۰۲ میلادی توانست مقام‌های مهم‌تر و بالاتری را در شرکت نینتندو به دست آورد و در سال ۲۰۱۳ بود که به عنوان مدیر شعبه آمریکای نینتندو منصوب شد.

ساتورو ایواتا که از سال ۲۰۰۲ مسئولیت و سرپرستی کمپانی نینتندو را به طور مستقیم برعهده داشت در سال گذشته به دلیل ابتلا به  سرطان برای مدت تحت نظارت پزشک بود و چندین عمل جراحی در ناحیه دستگاه گوارش داشت. اما با توجه به پیگیری پزشکان و مداوایی که صورت گرفت سرطان کیسه صفرای وی پیشرفت کرد و بخش زیادی از حفره شکمی‌اش او را درگیر کرده بود.

کمپانی نینتندو خبر درگذشت ایواتا را طی بیانیه‌ای رسمی از طریق سایت این کمپانی با هواداران و مخاطبانش منتشر کرد.  ابتدای این بیانیه آمده است ما یکی از بزرگترین غول‌های ژاپن در حوزه کنسول‌های بازی را از دست دادیم؛ یکی از فعال ترین و خلاق‌ترین آنها را و این بسیار برای ما تاثر برانگیز است. چرا که ایواتا خیلی زودتر از آن چه باید ما را تنها گذاشت.

این شرکت در بیانیه‌اش مراتب تاسف و تاثر خود را به خاطر از دست دادن ساتورو ایواتا مدیرعامل کمپانی نینتندو یکی از بزرگترین و معتبرترین شرکت‌های تولید بازی و سرگرمی در جهان اعلام کرد.

به گزارش مهر، کمپانی نینتندو با مدیریت ساتورو ایواتا در سال‌های گذشته بازی‌های مختلفی را به هواداران بازی‌های کامپیوتری و کنسول‌های سرگرمی ارائه کرده است که از میان آنها می‌توان به کنسول های wii، n۶۴ , و wii u می‌توان اشاره کرد.


telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-٠۴-١٣٩۴, ١٩:٢۶

   

پر مبحث ترین ها