سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

واکنش پادشاه عربستان به فاجعه منا/خودمان را نذر تامین امنیت زائران کرده‌ایم!

بروز شده : ۴-٠٧-١٣٩۴, ٢٣:۵۵    نسخه چاپی    
پادشاه عربستان به دنبال فاجعه منا و بی‌کفایتی نیروهای کشورش در برگزاری مناسب مراسم حج تاکید کرد که اجازه نمی‌دهد "دست‌های پشت پرده" با جهان عرب و اسلام بازی کند.


ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان در نشست سالانه با رهبران کشورهای اسلامی و روسای هیات‌ها و دفاتر امور حجاج در کاخ منا گفت: ما با توجه به مسئولیت عربی و اسلامی که داریم و نقشی که عربستان در منطقه و جهان دارد بر وحدت جهان عرب و اسلام و عدم اجازه دادن به دست‌های پشت پرده برای بازی کردن با آن تاکید می‌کنیم و با برادران خود در حمایت از تلاش‌های عربی و اسلامی برای حفظ ثبات و صلح همکاری می‌کنیم.


وی افزود: اسلام دین برادری، صلح، رحمت، عدالت و احسان است و ما از پیامبر (ص) آموخته‌ایم که بهترین مردم کسی است که دست، زبان و تمامی اعضای بدنش را برای نیکی به مردم به کار می‌گیرد. ما خود و امکاناتمان را برای استقبال از زائران کعبه و تامین امنیت آن‌ها نذر کرده‌ایم!
در فاجعه منا ده‌ها تن جان باختند و تعداد زیادی نیز زخمی شدند. بیشتر مسئولان بی‌لیاقتی و بی‌کفایتی عربستان را دلیل این حادثه می‌دانند و تاکید دارند که عربستان توانایی اداره امور مربوط به مراسم حج را ندارد.

منبع: انتخاب

 

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۴-٠٧-١٣٩۴, ٢٣:۵۵

   

پر مبحث ترین ها