سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

شمار زیادی از فرماندهان داعش در رقه کشته شدند

بروز شده : ٩-١٠-١٣٩۴, ٢٠:۵٠    نسخه چاپی    
ژنرال «ایگور کوناشنکوف» سخنگوی وزارت دفاع روسیه اعلام کرد: مقر فرماندهان داعش در رقه توسط هواپیماهای روسی بمباران و نابود شد که در جریان آن شماری از فرماندهان داعشی کشته شدند.

کوناشنکوف امروز (چهارشنبه) به خبرنگاران گفت: بمب افکن های روسی در حومه شهر رقه یک مقر داعش را در حالی که فرماندهان این گروهگ تروریستی در حال برگزاری جلسه بودند هدف قرار داد و نابود کرد.
سخنگوی وزارت دفاع روسیه خاطرنشان کرد: در این حمله هوایی مقر داعش با خاک یکسان و تمام افراد واقع در آن به هلاکت رسیدند.
وی افزود: اطلاعات در مورد برگزاری جلسه سرکردگان داعش در حومه رقه را یکی از گروه های معارض میهن دوست سوری دوشنبه گذشته به روسیه ارائه کرده بود و در طول دو روز این منطقه تحت نظارت شبانه روزی قرار داشت.
وی ادامه داد: پس از کسب اطمینان از تجمع فرماندهان داعش در این مرکز فرماندهی، هواپیماهای روسی آن را بمباران کردند.
سخنگوی وزارت دفاع روسیه همچنین از دریافت اطلاعات مربوط به یک انبار بزرگ مهمات گروه تروریستی جبهه النصره در سوریه توسط یک گروه معارض سوری خبر داد که هواپیماهای روسی آن را بمباران کردند.
وی گفت: در دو روز اخیر هواپیماهای روسی در سوریه طی 121 پرواز رزمی 424 مرکز تروریست ها را بمباران و نابود کردند.
ازجمله اهداف بمباران شده در دو روز اخیر شش مرکز تولید غیرقانونی نفت داعش در سوریه بود که بطور کامل نابود شد. هواپیماهای روسی همچنین 20 تانکر نفتکش حامل نفت تروریست ها را که به مقصد ترکیه حرکت می کرد نابود کردند.
نیروی هوافضای روسیه در حدود سه ماه اخیر بیش از 9 هزار مرکز تروریست ها را در سوریه در جریان بمباران هوایی نابود کرده است.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٩-١٠-١٣٩۴, ٢٠:۵٠

   

پر مبحث ترین ها