سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

هلاکت بیش از 100 تروریست در حومه‌ حماه سوریه

بروز شده : ٢-٠٣-١٣٩۵, ١٩:٠١    نسخه چاپی    
یک منبع نظامی از کشته شدن دست‌کم 125 تروریست جبهه النصره و احرار الشام در حومه‌های جنوبی و شمالی حماه خبر داد.

همزمان منابع از کشته شدن فرمانده نظامی برجسته احرار الشام در حومه لاذقیه خبر می‌دهند. درگیری‌های شدیدی نیز از یک سو میان جیش الاسلام با فیلق الرحمن و گروه جیش الفسطاط در جبهه مقابل جیش الاسلام در غوطه شرقی دمشق گزارش شده است. این منبع گفت: نیروهای ارتش و نیروهای مسلح سوریه در این عملیات ویژه محاصره نیروگاه تولید برق الزاره را شکستند و گروه‌های تروریستی وابسته به جبهه النصره و احرار الشام را به عمق منطقه "حر بنفسه" در حومه جنوبی به عقب راندند. وی تصریح کرد: این عملیات به کنترل یگان‌های ارتش بر تمامی پایگاه‌های مهم در شمال و شرق منطقه "حر بنفسه" انجامید.

در همین حال، خبرگزاری‌ها گزارش دادند که اسماعیل علی پاشا با کنیه ابو ضیاء بنش، فرمانده نظامی از احرار الشام در پی درگیری با نیروهای سوری در تپه الحداده در حومه لاذقیه به هلاکت رسیده است. در صفحه‌های نزدیک به گروه‌های تروریستی احرار الشام اطلاعاتی مبنی بر کشته شدن اسماعیل علی پاشا در حومه لاذقیه منتشر شده است.

در همین حال وقوع دو انفجار همزمان در محله الوسطی در شهر القامشلی واقع در شمال شرق سوریه پنج کشته و 20 زخمی برجای گذاشت.  در همین حال، شاهدان اعلام کردند که این حملات موجب کشته شدن دست‌کم سه شهروند و زخمی شدن ده‌ها تن دیگر شده است علاوه بر آن موجب تخریب ساختمان‌های مسکونی و مغازه‌های تجاری نیز شده است.

 

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢-٠٣-١٣٩۵, ١٩:٠١

   

پر مبحث ترین ها