سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

پیشروی کردها در حومه شمالی رقه

بروز شده : ٩-٠٣-١٣٩۵, ١١:۵۵    نسخه چاپی    
همزمان با پیشروی "نیروهای سوریه دموکرات" در شمال شهر رقه، منابع میدانی اعلام کردند که ائتلاف تحت امر آمریکا از زمان آغاز عملیات آزادسازی این شهر، بیش از 150 حمله علیه مقرهای داعش در شمال سوریه انجام داده است.

نیروهای سوریه دموکرات که اخیرا با کمک دیگر نیروها و ائتلاف ضد داعش عملیات خود را برای آزادسازی شهر رقه آغاز کرده‌اند، پس از سیطره بر پنج روستا در شمال این شهر، حدود 60 کیلومتر از محور شمالی به رقه نزدیک‌تر شدند.

یکی از فرماندهان میدانی کرد اعلام کرد که جنگ در 60 کیلومتری شهر رقه بدون توقف ادامه دارد.

در همین راستا، رامی عبدالرحمن، مدیر دیده بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد که درگیری‌ها در حومه شمالی رقه میان داعش و نیروهای سوریه دموکرات درحالی ادامه دارد که ائتلاف ضد داعش تحت فرماندهی آمریکا دستکم 150 حمله را علیه مقرهای داعش در حومه شهرهای عین عیسی و تل أبیض انجام داده است.

نیروهای سوریه دموکرات کنترل حدود 10 روستا و مزارع و باغ‌هایی در حومه رقه از جمله روستای الفاطسه را در دست گرفته‌اند.

از سوی دیگر طلال سلو، سخنگوی نیروهای سوریه دموکرات اعلام کرد که نفوذ ترکیه به خاک سوریه کردها را به درگیری‌های جانبی نخواهد کشاند و آنها اکنون بر جنگ با داعش متمرکز هستند.

وی افزود: حسن همجواری میان داعش و ترکیه نشان دهنده حمایت آنکارا از این گروه از حدود دو سال پیش است. هدف حمله کنونی ما حومه شمالی رقه است نه خود شهر.

 

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٩-٠٣-١٣٩۵, ١١:۵۵

   

پر مبحث ترین ها