سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

واکنش ایران به مصوبه ممنوعیت فروش بوئینگ:

دولت آمریکا موظف است هرچه با برجام مغایرت داشته باشد را رفع کند

اوباما پیشتر اعلام کرده است که هرگونه مصوبه ای را که باعث تضعیف برجام شود ؛ وتو می کند.
سخنگو و رییس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه ای وزارت امور خارجه در واکنش به مصوبه اخیر مجلس نمایندگان آمریکا به منظور جلوگیری از فروش هواپیماهای بویینگ به ایران،گفت: دولت آمریکا موظف است هرچه با برجام مغایرت داشته باشد را رفع کند.

 

 بهرام قاسمی تاکید کرد: برای جمهوری اسلامی ایران عمل به تعهدات طرف مقابل اهمیت دارد و ما به مسائل داخلی آمریکا کاری نداریم و دولت ایالات متحده را مسئول اجرای تعهدات آن کشور می دانیم.

قاسمی با بیان اینکه، آنها چگونه موانع داخلی شان را مرتفع می کنند مشکل دولت آمریکاست افزود: حساسیت ها و گرو کشی های جناح های داخلی در آمریکا آنهم در آستانه انتخابات ریاست جمهوری قابل درک است اما بی شک زیان جبران ناپذیر این اختلافات داخلی و کارشکنی ها و بد عهدی ها نصیب خودشان خواهد شد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد که اکثریت جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا دو متمم را علیه فروش هواپیماهای مسافربری بوئینگ به ایران تصویب کردند.

مجلس نمایندگان آمریکا که در اکثریت حزب جمهوریخواه قرار دارد بعد از ظهر پنجشنبه (17 تیر) به وقت محلی با تصویب دو متمم بانکهای آمریکایی را از تامین مالی قرارداد بوئینگ و ایران ممنوع و به این ترتیب منع فروش بوئینگ به ایران را تصویب کردند.

'باراک اوباما' رئیس جمهوری آمریکا پیشتر اعلام کرده است که هرگونه مصوبه ای را که باعث تضعیف توافق اتمی با ایران (برجام) شود ؛ وتو می کند.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-٠۴-١٣٩۵, ١٠:٢٣

   

پر مبحث ترین ها