سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

قرائتی: همسرم می‌گوید اگر من مردم را بگریانم و صدیقی مردم را بخنداند امام زمان ظهور می‌کند

امروزه در ترکیه ۱۰۰ جلسه درباره اهل بیت در ماه محرم برپا می‌شود این در حالی است که در سال گذشته این جلسات تعدادش به ۳ جلسه می‌رسید.

رئیس ستاد اقامه نماز گفت: همسرم می‌گوید اگر من بتوانم مردم را بگریانم و حجت‌الاسلام صدیقی بتواند مردم را بخنداند امام زمان ظهور می‌کند.

 

حجت‌الاسلام و المسلمین محسن قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز در دومین همایش مداحان شهید و ایثارگر سراسر کشور (یادمان شهید سید مجتبی علمدار) که شب گذشته در مجموعه ۵ آذر برگزار شد، اظهار داشت: مداحان باید با مبنا کار کنند و به مدحشان ایمان داشته باشند.

 

وی افزود: مطابق مفاهیم قرآنی خدا از مظلوم دفاع می‌کند و ریشه عزاداری قرآنی است. جنگ احد که تمام شد روضه‌خوانی راه افتاد، حمزه (ع) روضه‌خوان نداشت پیامبر (ص) گفت چرا حمزه روضه‌خوان نداشت.

 

قرائتی ادامه داد: حج نیز به نوعی روضه‌خوانی است. در قرآن سفارش شده است که یاد حضرت مریم را زنده نگه دارید.همچنین در قرآن سفارش شده است که نام اولیای خدا باید بزرگ داشته شود.

رئیس نهضت سوادآموزی گفت: مطابق مفاهیم قرآنی مردان خدا محبوب هستند و نام او باید بزرگ داشته شود روضه چنین اقدامی است.

 

وی ادامه داد: رمز رشد شیعه روضه‌خوانی امام حسین(ع) است. شیعه دو بال دارد یک بال سرخ و یک بال سبز است و این همان برتری اهل تشیع است.

 

قرائتی افزود: عزاداری به نوعی هماهنگی با هستی است. عزاداری هماهنگی با عالم غیب و پیامبران است و به نوعی ظالم‌کوبی و مظلوم‌یابی است و روز عاشورا به معنای حرکت ملی است، تمام اقوام ایرانی در این روز عزاداری می‌کنند.

 

رئیس ستاد نماز گفت: امروزه در ترکیه ۱۰۰ جلسه درباره اهل بیت در ماه محرم برپا می‌شود این در حالی است که در سال گذشته این جلسات تعدادش به ۳ جلسه می‌رسید.

 

وی ادامه داد: عزاداری کلاس عمومی تهذیب است. بالاترین مدل مدیریت بحران توسط حضرت زینب (س) صورت گرفت.

 

قرائتی اظهار داشت: ما باید وقایع کربلا را دوباره بازخوانی کنیم و باید آنگونه عزاداری کنیم که مردم گریزان نشوند و امام عصر نیز از ما راضی باشد.

 

قرائتی در پایان خاطرنشان کرد: بسیار دوست دارم که روضه‌خوان خوبی باشم اما نیستم، همسرم می‌گوید اگر من بتوانم مردم را بگریانم و حجت‌الاسلام صدیقی بتواند مردم را بخنداند امام زمان ظهور می‌کند در آینده قصد دارم سایتی برای خنده درست کنم به شدت به اشک روضه‌ها اعتقاد دارم.

 

بنابر گزارش خبرگزاری فارس؛ در این مراسم شاعر اهل بیت میلاد عرفان‌پور شعر خواند و مداحان سعید حدادیان و علی انسانی نیز مدیحه‌سرایی کردند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣٠-٠٨-١٣٩٠, ٠٢:٢٧

   

پر مبحث ترین ها