سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

حسین کنعانی مقدم:

ناطق نوری نظر بخشی از اصولگرایان را به سمت روحانی خواهد کشید

اگر اقای قالیباف بخواهد وارد صحنه انتخابات شود با گفتمانی که قبلا داشت نمیتواند رأی جمع کند


اقای روحانی اصولگرا بودند و بالاخره در جمع روحانیت مبارز حضور داشتند و نقش فعالی هم ایفا می کردند، اقای ناطق نوری هم متعلق به خانواده اصولگرایی هستند. به هر حال دیدگاهها و نظرات متفاوت دارند که شاید فصل مشترک با اصولگرایان نداشته باشند. اقای ناطق همیشه در عرصه سیاسی کشور تاثیرگذار بودند و می توانند در وحدت بخشی به جریانات سیاسی اثرگذار باشند.

حسین کنعانی مقدم در گفت و گو با «انتخاب» درباره حضور سعید جلیلی و محمدباقر قالیباف در انتخابات ریاست جمهوری آینده اظهار کرد: دوستان دنبال این هستند که وارد صحنه انتخابات بشوند البته پیش بینی خود من این است که رییس جمهوری آینده یا یک شخصیت روحانی مقام هستند یا سید روحانی است.

این تحلیلگر اصولگرا افزود: اگر اقای قالیباف بخواهد وارد صحنه انتخابات شود با گفتمانی که قبلا داشت نمیتواند رأی جمع کند و باید گفتمان جدیدی را مطرح کند و با یک تغییر در انتخابات حاضر شود چراکه ارای خاکستری در انتخابات آینده ریاست جمهوری تعیین کننده است.

این فعال سیاسی اصولگرا همچنین درباره سعید جلیلی گفت: این احتمال هم وجود دارد که آقای جلیلی در انتخابات ریاست جمهوری آینده کاندیدا شود، او نیز برای اینکه رأی بیاورد باید مواضعش را تغییر دهد چراکه با رویکرد گذشته رای خواهد آورد.

کنعانی مقدم در پاسخ به این سوال که به نظر شما اختلاف اصولگرایان به کجا خواهد رسید و ایا این اختلاف تا لحظه اخر ادامه خواهد داشت یا اینکه به وحدت نهایی خواهند رسید و یک کاندیدای واحد خواهند داشت؟ادامه داد: اصولگرایان قطعا در انتخابات آینده به وحدت دست خواهند یافت و یک نامزد مشترک و واحد خواهند داشت، این مساله قطعی است.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه آیا آن دسته اصولگرایانی که از حسن روحانی حمایت می کنند به حمایت خود ادامه خواهند کرد و از بقیه جدا میشوند؟ بیان کرد: من بعید میدانم که این حمایت از طرف اصولگرایان باشد، اگر حمایتی است شخصی است. در گروه ها و تشکل های اصولگرا، جامعه روحانیت مبارز و جامعه مدرسین تصمیم گیرنده هستند و این ها هم اعلام کرده اند که از آقای روحانی حمایت نخواهند کرد. بعید میدانم که مثلا بخشی از جامعه مدرسین و یا جامعه روحانیت مبارز از آقای روحانی حمایت کند. مگر انکه یک تغییرات جدی اتفاق بیافتد که بخشی از اصولگرایان از اقای روحانی حمایت کنند. الان با توجه به روندی که الان دارند بعید می دانم این اتفاق بیافتد.

این فعال سیاسی اصولگرا درباره نقش حجت الاسلام والمسلمین ناطق نوری را در انتخابات و اینکه حمایت وی به عنوان یک اصولگرا از حسن روحانی ادامه خواهد داشت، تاکید کرد: البته اقای روحانی اصولگرا بودند و بالاخره در جمع روحانیت مبارز حضور داشتند و نقش فعالی هم ایفا می کردند، اقای ناطق نوری هم متعلق به خانواده اصولگرایی هستند. به هر حال دیدگاهها و نظرات متفاوت دارند که شاید فصل مشترک با اصولگرایان نداشته باشند. اقای ناطق همیشه در عرصه سیاسی کشور تاثیرگذار بودند و می توانند در وحدت بخشی به جریانات سیاسی اثرگذار باشند.

کنعانی مقدم در پاسخ به این سوال که آیا ناطق نوری می تواند نظر بخشی از اصولگرایان سنتی را به سمت اقای روحانی بکشانند؟ گفت: بله ایشان دارای این توانایی هستند، او می تواند جبهه سیاسی جدیدی را ایجاد کند و بخشی از اصولگرایانی که از شرایط موجود حاکم بر اردوگاه اصولگرایان رضایت ندارند را جلب کند.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٩-٠٩-١٣٩۵, ٠٩:۵۶

   

پر مبحث ترین ها