سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نقوی حسینی:

جمهوری اسلامی خواهان نقض یا لغو توافق هسته ای نیست

بروز شده : ۵-١٠-١٣٩۵, ٢٣:١۵    نسخه چاپی    
جمهوری اسناد و دلایل خود را ارائه می کند و انتظار داریم که کمیسیون تصمیم منطقی مبتنی بر اجرایی شدن برجام بگیرد.

 

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه جمهوری اسلامی خواهان نقض یا لغو توافق هسته ای نیست بیان کرد: در خواست تشکیل کمیسیون مشترک با هدف برگرداندن آمریکا به مسیر برجام مطرح شد.

سیدحسین نقوی حسینی در گفت و گو با خانه ملت، با اشاره به برگزاری نشست کمیسیون مشترک در 21 دی ماه برای بررسی نقض برجام از سوی آمریکا اظهار داشت: این جلسه به درخواست جمهوری اسلامی و با نامه محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه به فدریکا موگرینی مسئول کمیسیون مشترک برگزار خواهد شد.

نماینده مردم ورامین در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: کمیسیون مشترک برای بررسی اختلافات و ادعاهای نقض و بدعهدی طرفین است، در عین حال در این کمیسیون تصمیماتی در خصوص خرید کالاهای دو منظوره هسته ای اتخاذ می شود.

وی گفت: در طرف مقابل ما در اجرای برجام نقض عهدی صورت گرفته است،جمهوری اسلامی براساس قانون درخواست تشکیل جلسه کرده تا موضوع در سطح معاونان وزرای کشورهای گروه 1+5 بررسی شود.

نقوی حسینی اظهار داشت:  جمهوری اسناد و دلایل خود را ارائه می کند و انتظار داریم که کمیسیون تصمیم منطقی مبتنی بر اجرایی شدن برجام  بگیرد.

این نماینده در پاسخ به این سوال که اگر کمیسیون رای به نقض برجام بدهد، سرنوشت توافق هسته ای چه خواهد شد، گفت: جمهوری اسلامی  در پی نقض یا لغو برجام نیست، به هیچ عنوان  توافق برجام نیستیم چرا که توافق بین المللی چند جانبه شکل گرفته و باید بر اجرای آن تاکید شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای نگهبان بیان کرد:  اگر عضوی یا عنصری مانع تراشی می کند، باید عضو ادب و تذکرات لازم داده شود، در واقع تشکیل کمیسیون مشترک با این هدف انجام می شود که آمریکا به مسیر اجرای برجام برگردد نه اینکه لغو توافق هسته ای صورت بگیرد.

 

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۵-١٠-١٣٩۵, ٢٣:١۵

   

پر مبحث ترین ها