سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

حقیقت پور در گفت وگو با 19دی:

امنیت زائران حج تمتع باید تضمین شود

بروز شده : ١-٠٣-١٣٩۶, ١٠:١۵    نسخه چاپی    
تضمین اساسی برای امنیت زائران ایرانی گرفته شود و عربستان در قبال امنیت زائران ایرانی تضمین اساسی دهد.

فاطمه محمدی

مشاور رییس مجلس شورای اسلامی با توجه به اعزام مجدد زائران ایرانی به عربستان برای حج تمتع اظهارداشت: مذاکراه کننده های ایرانی در وزارت خارجه وضعیت را به نحوی فراهم کنند که طرف مقابل به ایران قول قطعی دهد که اشتباهات گذشته را تکرار نکند و امنیت و عزت زائران ما محفوظ بماند باید آنان موظف و ملزم شوند که امنیت و کرامت مردم ایران را در این سفر رعایت کنند تا حوادث سال های پیش تکرار نشود.

منصور حقیقت پور افزود: خون خواهی شهدای منا یک مطالبه جدی است باید یک اقدام فراگیر داخلی و بین المللی انجام شود تا ما بتوانیم عربستان را به لحاظ حقوقی تحقیر کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که نظر شما راجع به صحبت های ضد ایرانی که می شود و امام جمعه آنان خون شیعیان را حلال می شمرد، چیست؟ در این شرایط برخی از علمای وهابی حرف های بی پایه و اساسی را مطرح می کنند که دولت عربستان باید پاسخگو باشد و بتواند این افراد تندور را مهار کند و تضمین نماید که این افراد نتوانند در کار مدیریتی دولت عربستان دخالت کنند.

نائب رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم با اشاره به 500 شهید حادثه منا گفت: دیه این افراد پیگیری حقوقی می خواهد و نباید در این پرونده کوتاهی کرد.

وی در پاسخ به این سوال که درحال حاضر امنیت کشور ایران به چه شکل است؟ گفت: امنیت جمهوری اسلامی ایران در منطقه بی نظیر و بی بدیل است علی رغم این که ناامنی در حاشیه کشورما بیداد می کند جمهوری اسلامی ایران در جزیره امنی است و بالاترین سطح امنیتی را دارد.

                                                                        

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-٠٣-١٣٩۶, ١٠:١۵

   

پر مبحث ترین ها