سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

حاجی بابایی:

صداهای خوشی از فهرست کابینه به گوش می‌رسد

افراد توانمند و بی حاشیه ای در لیست قرار گرفته اند

حمیدرضا حاجی بابایی، نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با نامه نیوز، با اشاره به کابینه دوازدهم گفت: شرایط و شاخص‌هایی برای وزرا تعریف می‌شود که ما امیدواریم همه این شاخص‌ها در وزرایی که روحانی به مجلس معرفی می‌کند وجود داشته باشد، البته همین توقع هم از رئیس جمهور وجود دارد.
 
وی ادامه داد: این روزها صداهای خوشی در مورد ترکیب کابینه دوازدهم می‌شنویم و امیدواریم این صداهای خوش واقعیت داشته باشد تا ما بدون دغدغه و دردسر، به وزرای معرفی شده رای بدهیم.
 
عضو فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی در تعبیر خود از این صداهای خوش گفت: ما از این جهت می‌گوییم صداهای خوش، چون می‌شنویم افرادی توانمند، بی حاشیه و کارآمد قرار است به عنوان وزیر به مجلس معرفی شوند.
 
حاجی بابایی در مورد اینکه آیا این صداهای خوش به معنای انتخاب و حضور منتقدین دولت در کابینه دوازدهم است؟ خاطرنشان کرد: من به این اعتقاد ندارم که صدای خوش یعنی استفاده کردن از منتقدین در کابینه! صدای خوش به این معنا است که روحانی افراد کاربلد و کارآمد را به مجلس معرفی کند و البته از منتقدین هم استفاده کند.  
 
این نماینده اصولگرا در پاسخ به این سوال که نمایندگان مجلس در رای اعتماد به کابینه چه مقدار به صورت جناحی عمل می‌کنند، تصریح کرد: مجلس امروز در یک حالت توازن و  در عین حال تفاهم میان فراکسیون‌ها قرار دارد. در خصوص رای اعتماد دادن به وزرای پیشنهادی دولت، فراکسیون ها نقش تعیین کننده‌ای را دارند و ممکن است در برخی از موارد اختلاف نظر و در برخی موارد اتفاق نظر وجود داشته باشد.
 
وی ادامه داد: با توجه به مشکلاتی که اکنون در کشور وجود دارد، خصوصا در حوزه اقتصادی! انتظار می‌رود که همه دست به دست هم دهیم تا دولت با همکاری مجلس و نهادهای دیگر نظام، دولتی را تشکیل دهد که فکر و ذکرش حل مشکلات کشور باشد. ما امیدواریم تصمیمات  روحانی دستخوش تحولات غیرقابل قبول نشود.
 
حاجی بابایی در پاسخ به این سوال که تا چه اندازه امیدوارید در سبد کابینه دوازدهم از نمایندگان فراکسیون ولایی و یا همفکران این فراکسیون استفاده شود، گفت: ما به دنبال سهم خواهی نیستیم و در این خصوص هم تا بحال با روحانی صحبتی نکرده‌ایم. سهم ما درکابینه کارآمدی دولت است.
telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٨-٠۴-١٣٩۶, ٢٢:۴٣

   

پر مبحث ترین ها