سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رئیس سازمان ملی بهره وری در گفت وگو با ۱۹دی:

بازار کار کشور تحت تاثیر بهره وری است

بازار کار کشور تحت تاثیر بهره وری است و در این راه نیازمند کمک همه مسئولان برای ارتقای بهره وری در کشور هستیم.

فاطمه محمدی

رویا طباطبایی یزدی رئیس سازمان ملی بهره وری در مورد اهمیت بهره وری در دنیای کنونی با خبرنگار ۱۹دی به گفت وگو پرداخت؛ وی معتقد است که اگر امروز برای بهره وری تلاش نشود ایران از کشورهای دیگر عقب خواهد ماند و بازار کار کشور نیز تحت تاثیر این مقوله قرار دارد.

مشروح این گزارش را در ادامه خواهید خواند:

با توجه به این که دبیرخانه سازمان بهره وری آسیایی در ایران است چه اقداماتی از سوی سازمان ملی بهره وری ایران در حال انجام است؟

 فعالیت ها در دو بخش اقدامات ملی و ارتباطات بین المللی انجام می شود؛ در بخش ارتباطات بین المللی همکاری های خود را با کشورهای عضو سازمان بهره وری آسیایی افزایش دادیم و دوره های میزبانی بیشتری را نسبت به سال های گذشته پذیرش می کنیم.

می توان گفت که در سال ۲۰۱۸ ایران و تایوان بیشترین میزبانی ها را در میان ۱۹ کشور عضو سازمان بهره وری آسیایی برعهده دارند و ایران از جنبه آموزش های داخلی و بین المللی توفیقات خوبی داشته و جزء برنامه های آینده مان هم هست.

در بخش ملی نیز با نهادها و سازمان های دولتی تعامل داریم.

با کدام کشورها بیشتر ارتباط داشته اید؟

 ارتباطات ما بیشتر با کشورهای عضو سازمان بهره وری شامل ژاپن، کره جنوبی، اندونزی، مالزی، سنگاپور، هندوستان و پاکستان است.

 برخی کشورهای عضو خیلی کوچک هستند مانند کشور فیجی یا مانند کشور کابوج ضعیف هستند اما کشورهای قوی، ثروتمند و پیشرفته مانند ژاپن و تایوان هم عضو هستند مهم این است که این ۱۹ کشور بیش ازیک سوم جمعیت جهان را در بر می گیرند.

از دستاوردهایی که کشورهایی مانند ژاپن و تایوان دارند در زمینه بهره وری چه میزان استفاده می کنید؟

خیلی استفاده می کنیم؛ ۱۰ ماه پیش یک تفاهم نامه با مرکز بهره وری کره به امضا رساندیم که دستاورد بزرگی برای ما بود همکاری های زیادی داریم می توانیم از کمک های فنی مشاوره ای و در مورد خاص از اساتید آن ها بهره مند شویم.

ایران در حال حاضر جایگاه برجسته ای دارد و اخیرا میزبان همایش بهروری بنگاه های کوچک و متوسط بودیم که دستاوردهای خوبی داشت چندین استاد بین المللی طراز اول به ایران آمدند.

وقتی میزبانی ها با ایران است ما می توانیم شش شرکت کننده اصلی و تعدادی ناظر داشته باشیم به این معنا که حدود ۱۵ نفر بهره مند می شوند و به غیراز کشورهای عضو اساتید از آلمان و هلند هم به ایران می آیند که برای کشور حائز اهمیت است

هم اکنون روی بهروری آب، انرژی های پاک ومحاسبات بهره وری در بخش عمومی کار می کنیم

از دستاورهای آنان استفاه کرده اید؟

بازدیدی از کشور تایوان و کره داشتیم که در کره جنوبی نمایندگان وزارت نیرو و نفت حضور داشتند که از نزدیک شاهد باشند که آنان چگونه از زباله در تولید انرژی و برق استفاه می کنند و چطور بازیافت انجام می دهند که به دلیل موفقیت و تجربه این کشور در تولید برق، این سفر می تواند دستاوردهای مهمی برای ایران داشته باشد.

هدف سازمان بهره وری آسیایی چیست؟

 این است که کشورها در ارتقای فناوری از هم بیاموزند و به هم کمک کنند که کشور ژاپن خیلی کمک می کند و بیش از نیمی از بودجه را پرداخت می کند و دبیرخانه سازمان هم در این کشور است و خیلی از دوره های مفید و بازدیدهای مطالعاتی را برپا می کنند که آخرین دستاوردها را در خصوص شهرهای آینده و شهرهای هوشمند ارائه می دهند.

در حال حاضر روی انقلاب صنعتی چهارم تمرکز دارند و روی داده های خیلی بزرگ و اینترنت اشیا کار می کنند و این کشورها خود را آماده می کنند که با مسائل، مشکلات، فرصت ها و چالش های آینده روبرو شوند که این امر بازار کار کشورها را تحت تاثیر قرار می دهد و بر خلاقیت و نوآوری تاکید دارد.

نیروی کار ساده و متوسط در ۱۵ سال آینده کاربردی برای این کشورها ندارد که حتما تاثیر خود را در کشور ما نیز می گذارد فقط حدود پنج درصد نیروی کار خلاق و نوآور هستند که با کمک ماشین های کامپیوتری بزرگ و هوش مصنوعی کشورها را در آینده رهبری خواهند کرد و به جلو خواهند برد و ایران هم باید در این زمینه آگاهی های لازم را داشته باشد که عقب نماند.

 بخش صنعت جایگاه اواخر قرن ۱۹ و ۲۰ میلادی را نخواهد داشت و در دهه دوم و سوم قرن ۲۱ با انقلاب چهارم صنعتی مواجه هستیم که آنجا اثر داده ها و هوش مصنوعی تعیین کننده خواهد بود.

می توان گفت که نقش سازمان بهروری نشان دادن راه برای رسیدن به بهره وری است؟

بله؛ سازمان ملی بهره وری ایران یک نهاد حاکمتی است که نقش سیاست گذاری و برنامه ریزی دارد و راه را نشان می دهد که چگونه بقیه نهادها و حوزه های دولتی می توانند خود را همگام با کشورهای موفق در ارتقای بهره وری در سال های آینده پیش برند و بهره وری سهم بیشتری در رشد اقتصادی شان داشته باشد.

دستورالعمل هایی را به سازمان و نهادها دادید؟

در این راستا دستورالعمل های سنجش فناوری برای ۲۳ دستگاه دولتی ابلاغ شده است  

اواسط سال گذشته برای ۱۷ دستگاه توسط آقای نوبخت رییس سازمان مدیریت برنامه ریزی وقت ابلاغ شد و در اسفندماه سال ۹۵ توسط جمشید انصاری یکی دیگر از معاونان رییس جمهور و رییس سازمان استخدامی کشور که سازمان بهره وری زیر نظر آن نهاد فعالیت می کند برای شش دستگاه دیگر ابلاغ شد.

جهت تعامل بیشتر با دیگر دستگاه ها، شورای متولیان بهره وری از یک سال پیش تشکیل شد که طبق آن تمام روسای کمیته های بهره وری استان ها ماهی یک بار صبحانه های کاری دارند که ۹۵ درصد روسا از میان معاونان وزیر هستند و این جلسات جهت تعامل و انتقال تجربیات بسیار موثر بوده است.

بهره وری تابعی از مسائل اجتماعی و فرهنگی جامعه است و در سطوح فردی، بنگاهی و سطح کلان اقتصادی و به طور کلی در تمام سلول های یک کشور معنا پیدا می کند و کار در این حوزه بدون کمک دیگر نهادها و قوای دیگر امکان پذیر نیست.

 تلاش می کنیم با کمک تمام قوا و دستگاه ها و نهادها و بخش خصوصی و تعاونی، صدا وسیما و اصحاب رسانه بتوانیم اهمیت بهره وری را به مردم مسئولان و به بالاترین لایه های حکومتی تبیین کنیم که البته نیاز به ممارست دارد و مقوله ای نیست که به سرعت تغییر کند.

 

 

 

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣٠-٠٨-١٣٩۶, ١٢:٢٠

   

پر مبحث ترین ها