سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

معاون مجمع تقریب مذاهب در گفت وگو با ۱۹دی:

دیپلماسی وحدت اسلامی جهت تقریب مذهب انجام می شود

بروز شده : ۴-٠٩-١٣٩۶, ١٠:۵۵    نسخه چاپی    
اتحادیه های جهانی مردمی جهت ایجاد وحدت میان جهان اسلام تشکیل شده و دیپلماسی وحدت را جهت تقریب مذاهب در دستور کار داریم.

 ۱۹دی: معاون امور فرهنگی و اجتماعی مجمع تقریب مذاهب اسلامی در پاسخ به این سوال خبرنگار ۱۹دی که یکی از سیاست های دشمنان اختلاف میان فرق بخصوص شیعه و سنی به عنوان نقطه تعیین کننده برای شکست ایران است و حتی به وجود آمدن داعش تا حدی در راستای این سیاست بوده در این سال ها حرکت موثری که سبب تقریب مذاهب شود را کمتر شاهد بودیم؛ نظر شما چیست؟ اظهارداشت: رسالت مجمع تقریب مذاهب، برپایی وحدت در جهان اسلام است؛ در این راستا خوشبختانه در سال های اخیر اجلاسیه های متعددی در کشورهای مختلف جهان برپا شد و صرفا به کنفرانس وحدت که در سالروز میلاد پیامبر(ص) در هفته وحدت برگزار می شود اکتفا نشد.

محمد ناظمی اردکانی با بیان این که اتحادیه های جهانی مردمی جهت ایجاد وحدت میان جهان اسلام تشکیل شده است، افزود: در سال های اخیر از ظرفیت های نخبگانی و مردمی استفاده شد و به این منظور بالغ بر ۱۰ تا ۱۲ اتحادیه جهانی مردم نهاد مانند اتحادیه جهانی علمای بلاد، نویسندگان و فعالان سیاسی و در سطح ملی نیز تشکل های مردمی در کشورهای مختلف ایجاد شده که این ظرفیت های مردمی قطعا اثر خود را در بلند مدت می گذارد و یک شبکه سازی در امر وحدت میان جهان اسلام صورت می گیرد.

وی ادامه داد: در گذشته ظرفیت های مجمع از لحاظ اعتباری و بودجه ای محدود بود اما با این اقدام درآینده جواب بیشتری خواهیم گرفت.

وی گفت: حتی در ماه های اخیر علی رغم کارشکنی های صهیونیست ها، اجلاسیه های پرثمری در برزیل برگزار شد که همه این اقدامات در راستای ایجاد دیپلماسی وحدت در جامعه اسلامی است تا گفتمان وحدت تبدیل به یک رفتار اجتماعی و به نوعی عملیاتی شود.

ناظمی اردکانی عنوان کرد:‌ از سوی دیگر کارهای سنگینی برای ایجاد انشقاق بین ملل و دولت های اسلامی انجام می شود و شاهد حمایت هایی از سیاست های تفرقه انگیر عربستان بودیم اما ایران تلاش خود را انجام می دهد که وارد معادلات تفرقه انگیز میان دولت ها نشود.

 

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۴-٠٩-١٣٩۶, ١٠:۵۵

   

پر مبحث ترین ها