سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

معاون وزیر بهداشت در گفت وگو با ۱۹دی:

تنها محصول تراریخته در کشور روغن سویا است

معاون وزیر بهداشت و رییس سازمان غذا و دارو در گفت وگو با خبرنگار ۱۹دی در پاسخ به این سوال که در حال حاضر به این شکل است که مردم خوراکی های زیان آور و محصولاتی با کودهای شیمیایی بیش از حد مجاز و احتمالا محصولات تراریخته را مصرف می کنند و زمانی که بیمار شدند در چرخه درمان وزارت بهداشت قرار می گیرند؛ آیا این وزارتخانه از این پس طرحی برای اولویت پیشگیری بر درمان دارد؟ اظهارداشت: همیشه پیشگیری بر درمان مقدم بوده من اعلام می کنم که هیچ محصول تراریخته ای در کشور تولید نمی شود.

غلامرضا اصغری در پاسخ به این سوال که آیا وارد هم نمی شود؟ گفت: هیچ محصول تراریخته ای که مجوز نداشته باشد و در کشور مبداء مصرف نشود اجازه ورود به کشور را ندارد.

وی در پاسخ به این سوال که نماینده های کمیسیون بهداشت مجلس در این قضیه شک دارند؛ به نظر شما هیچ محصول تراریخته ای در کشور به مصرف نمی رسد؟ عنوان کرد: فقط روغن سویا در بازار موجود است که این روغن در اغلب کشورهای دنیا از جمله کشورهای اروپایی و در ایران مصرف می شود.

وی ادامه داد: برخی اوقات می گویند برنج و گندمی وارد شده و اعلام نشده که تراریخته هست یا نه، در این موارد ما اجازه نمی دهیم از گمرک آزاد شود مگر این که تراریخته نبودن آن ثابت شود.

وی تاکید کرد: هیچ محصولی اجازه ورود به کشور را ندارد مگر این که سلامت آن به تایید وزارت بهداشت، وزارت کشاورزی و سازمان استاندارد برسد.

وی در پاسخ به این سوال که به نظر شما اقلام خوراکی تراریخته به عنوان قاچاق وارد کشور می شود؟ گفت: برای قاچاقچیان صرف نمی کند که محصول تراریخته به کشور وارد کنند زیرا محصولات غذایی در حد بالایی وارد می شود و نمی توانند در حجم بالا محصول تراریخته وارد کشور کنند.

 

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٢-٠٩-١٣٩۶, ١٣:٣٨

   

پر مبحث ترین ها