سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

رییس دانشگاه علوم پزشکی در گفت وگو با ۱۹دی:

بیمارستان ۱۷۲ تخت خوابی شهدا در قم افتتاح می شود

بیمارستان ۱۷۲ تخت خوابی شهدا افتتاح می شود و با این احتساب قم دارای دو هزار و ۱۸۳ تخت بیمارستانی می شود.

فاطمه محمدی

19دی: رییس دانشگاه علوم پزشکی قم اظهارداشت: بیمارستان مجهز جنرال شهدا با ۱۷۲ تخت در قم افتتاح و چند خدمات تخصصی اصلی شامل جراحی، زنان، داخلی و کودکان در آن ارائه می شود.

ابوالفضل ایرانی خواه اظهارداشت: زیر بنای این بیمارستان ۱۶ هزار و۲۹۴ مترمربع و عرصه آن ۹ هزار و ۵۰۰ مترمربع است و تاکنون ۵۰ میلیارد تومان اعتبار صرف ساخت آن شده و ۱۷ میلیارد تومان کسری بودجه دارد.

وی با بیان این که بیمارستان شهدا در انتهای خیابان توحید بعد از میدان امینی بیات واقع شده است، ابرازداشت: این نوید به مردم داده می شود که این بیمارستان به زودی به بهره برداری برسد.

وی گفت: با توجه به این که زایشگاه الزهرا(س) بسیار فرسوده و به دلیل متراژ کم غیرقابل بازسازی به عنوان بیمارستان است، بخشی از خدمات رسانی این بیمارستان تحت عنوان کیلینیک ویژه تخصصی در حوزه زنان و کودکان در بیمارستان شهدا شروع به کار می کند و احتمالا بخش ناباروری در بیمارستان فرقانی نیز به این مرکز منتقل می شود و البته قصد تعطیلی بیمارستان الزهرا نیست.

ایرانی خواه عنوان کرد: یک خیر بنیان این بیمارستان را بنا نهاد اما پس از فوت وراث این کار را ادامه ندادند و توسط دولت تکمیل شد.

قم دارای دو هزار و ۱۸۳ تخت بیمارستانی می شود

وی در پاسخ به این سوال که با احتساب ۱۷۲ تخت بیمارستان شهدا، مجموع بیمارستان های دولتی و خصوصی قم دارای چند تخت است؟، گفت: هزار و۲۳۷ تخت خواب در بخش بیمارستان های دولتی موجود است که به تفکیک بیمارستان کامکار دارای ۲۱۲ تخت، بیمارستان حضرت معصومه(ص) دارای ۱۴۸ تخت، بیمارستان ایزدی دارای ۱۰۷ تخت و بیمارستانی نکویی – فرقانی دارای ۲۸۶ تخت، بیمارستان شهید بهشتی دارای ۴۱۰ تخت و بیمارستان الزهرا(س) دارای ۷۴ تخت است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: بیمارستان امیرالمومنین(ع) در بیمارستان شهید بهشتی با ۲۳۱ تخت به شرط تجهیز و تامین اعتبار پایان سال افتتاح می شود و به ظرفیت تخت های بیمارستانی قم می افزاید.

وی بیان کرد: بیماستان های بخش خصوصی قم نیز با ۵۴۳ تخت به بیماران خدمت رسانی می کند که شامل بیماستان ولیعصر(عج) با ۱۸۶ تخت و بیمارستان علی بن ابی طالب با ۹۹ تخت، بیمارستان گلپایگانی با ۱۴۸ تخت و بیمارستان امام رضا(ع) دارای ۱۱۰ است.

 

 

 

 

 

 

 

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٧-٠٩-١٣٩۶, ١٠:١۵

   

پر مبحث ترین ها