سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

عضو کمیسیون آموزش مجلس در گفت وگو با ۱۹دی مطرح کرد:

توزیع نامناسب معلمان در کشور

بروز شده : ٢-١٠-١٣٩۶, ١٠:٢٣    نسخه چاپی    
توزسع معلمان در کشور نامناسب است و برخی مدارس معلم ندارند که وزارتخانه باید با یک اقدام اساسی مشکل کمبود معلم را برطرف نماید.

  فاطمه محمدی

بهمن سال گذشته بود که هشدار آموزش و پرورش درباره وضعیت بحرانی نیروی انسانی از سوی مسئولان این وزارتخانه مطرح شد. طبق اعلام مسئولان طی سال گذشته و سال جاری ۷۰ هزار نیروی انسانی آموزش و پرورش بازنشسته می‌شوند که نزدیک به ۵۰ هزار نفر از آنان مرد هستند و این یک بحران جنسیتی در نیروی انسانی است. البته برای رفع بخشی از این مشکل راهکار در نظر گرفتن۲۰ تا ۳۰ هزار ردیف استخدام برای آموزش و پرورش در سال۹۶ ارائه شد اما این مهم کفایت نکرده است.

امروزه کمبود نیروی انسانی مهمترین مشکل آموزش و پرورش است و این مهم تهدیدی برای تعلیم و‌تربیت در سراسر کشور شده است. بازنشسته‌شدن تعدادی از معلمان و به‌کارنگرفتن نیروی جدید، آموزش و پرورش استان‌ها را با کمبود شدید نیروی انسانی رو به رو کرده است.

به گفته کارشناسان بحران کمبود معلم در آموزش وپرورش ۹ ماه دیگر به صورت علنی خود را نشان می‌دهد؛ نبود معلم به‌اندازه نیاز، زنگ خطری است که حدود سه سال پیش به صدا درآمده است.

چندی پیش محمد بیرانوندی رییس کمیته آموزش وپرورش مجلس دهم بیان کرد: تا پایان سال ۹۹، ۳۰۰ هزار معلم و تا سال ۱۴۰۴، ۳۰۰ هزار معلم دیگر بازنشسته می‌شوند که سونامی کمبود معلم را در این وزارتخانه راه خواهد‌انداخت.

اکنون وزارت آموزش و پرورش به دلیل بازنشستگی سالانه حدود ۸۰ هزار فرهنگی با بحران معلم مواجه شده است. این درحالی است که سهمیه استخدامی وزارت آموزش و پرورش از طریق آزمون سراسری و آزمون استخدامی سالانه به ۲۰ هزار نفر نیز نمی‌رسد.

در این چند سال فقط حدود ۹۲ هزار نفر برای معلمی آموزش دیده‌اند ومسئولان باید به صورت جدی اقدام کنند تا دانش آموزان بخصوص آنانی که در مناطق محروم زندگی می‌کنند قربانی بی‌تدبیری نشوند.

وزارت آموزش و پرورش برای تامین نیروی انسانی از راه‌های مختلف همچون استفاده از فارغ التحصیلان دانشگاه فرهنگیان، پذیرفته‌شدگان آزمون استخدامی، نیروهای حق التدریس، بهره‌گیری از استمرار خدمت بازنشستگان و موافقت با نقل و انتقالات، جبران کسری نیرو می‌کند.

در این بین برخی کارشناسان معتقدند باید در رابطه با جذب نیرو در آموزش و پرورش مسیر آزمون استخدامی طی شود و برخی دیگر معتقدند به استناد برنامه ششم توسعه هر نوع جذبی به غیر از مسیر دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی را خلاف قانون می‌دانند.

در این بین نمایندگان مجلس ضمن هشدار درخصوص سونامی بازنشستگی معلمان معتقدند در صورت تعیین تکلیف حدود 30هزار حق‌التدریس با سابقه در آموزش و پرورش، بخش قابل ملاحظه‌ای از مشکلات حل خواهد شد.

خبرنگار 19دی درباره معضل دانش آموزان بازمانده از تحصیل، کمبود معلم و نبود خوابگاه و هزینه سرویس دانش آموزی در مناطق محروم با فرهاد فلاحتی عضو کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت وگو کرده است که مشروح آن در ادامه می‌آید:

از نظر شما دلایل بازماندن دانش آموزان از تحصیل چیست؟

یکی از مشکلاتی که وزارت آموزش وپرورش با آن دست و پنجه نرم می‌کند دانش آموزان بازمانده از تحصیل است یک دلیل آن این است که آموزش وپرورش نتوانسته معلمان خود را تامین کند و معلمی برای رفتن به برخی مناطق محروم وجود ندارد و در عمل دانش آموز از تحصیل می‌ماند و دوم این که عزمی برای شناسایی دانش آموزان جزم نیست و اینگونه تعداد بازمانده‌ها از تحصیل و آمار بی سوادی کشور افزایش می‌یابد.

راهکار چیست که این دانش آموزان از هم‌سالان خود عقب نمانند؟

وزارتخانه باید با یک اقدام اساسی مشکل کمبود معلم را برطرف نماید؛ از سوی کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس از چند ماه پیش از دولت خواسته شده تا لایحه‌ای برای کمبود معلمان به مجلس بفرستد اما متاسفانه اهمال از سوی مسئولان وزارت آموزش وپرورش انجام می‌شود که در این قضایا خیلی ورود نکرده‌اند در صورتی که جو مجلس به نحوی است که آمادگی هرگونه همکاری را در این زمینه دارد.

برخی مدارس مناطق محروم کشور، شش پایه دریک کلاس با یک معلم هستند این اجحاف به دانش آموزان نیست؟

این ظلم به دانش آموزان مناطق محروم و از عدالت آموزشی به دور است و برای حل این مشکل نیاز به استخدام در حجم گسترده است که این به مصلحت نیست بلکه تنها دلیل آن نبود مدیریت منابع انسانی است مدیریت منابع انسانی آموزش و پرورش باید به سمتی برود که معلمان به خوبی توزیع شوند به عنوان مثال در استان‌های شمالی کشور نیروی مازاد وجود دارد اما درمقابل در سیستان وبلوچستان بیش از هفت هزار نیروی خرید خدمتی است.

آیا کسی حاضر است از شمال به جنوب کشور برای تدریس برود؟

می شود از نیروهایی که از این پس از طریق دانشگاه فرهنگیان جذب می‌شوند تعهد گرفت و این اقدام را عملی کرد تا برای یک دوره دو یا چهار ساله نیرو جذب شود.

در مورد نبود خوابگاه و هزینه سرویس دانش آموزی در مناطق محروم چه تدبیری‌اندیشیده شده است؟

در دولت‌های گذشته این دو مشکل، خوب مدیریت شد و رضایت مردم را به همراه داشت نبود خوابگاه و هزینه سرویس دانش آموزی در مناطق محروم در این دولت ضعف است این بهترین روش برای تحصیل دانش آموزان مناطق محروم و دور افتاده بود که ادامه داده نشد.

نبود سرویس مدارس مناسب در سرما وگرما احتمال انحراف خودرو و فوت و مصدوم شدن دانش آموزان را دارد و تازه آن زمان رسانه‌ها به فکر می‌افتند.

پیش از این باید فکری شود سرویس‌های مدارس مناسب باشد زیرا این اقدامات هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری برای آموزش وپرورش است.

خوابگاه‌ها و سرویس ایاب وذهاب تعطیل شد و امروز این می‌شود که تعداد دانش آموزان بازمانده از تحصیل افزایش یابد و در برخی جاها شش پایه با یک معلم سر یک کلاس درس باشند.

 

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢-١٠-١٣٩۶, ١٠:٢٣

   

پر مبحث ترین ها