سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مردم قم علیه اقدامات آشوبگران راهپیمایی کردند

مردم قم با شعارهای ضد صهیونیستی و ضد آمریکایی انزجار خود را از سردمداران این کشورها و از اقدامات عده‌ای هنجارشکن و آشوبگر در کشور و تخریب اموال عمومی که با حمایت آشکار و پنهان مستکبران انجام شد، اعلام و بر حفظ وحدت تاکید کردند.

فاطمه محمدی

راهپیمایی باشکوه مردم همیشه در صحنه قم علیه اقدامات خرابکارنه عده‌ای آشوبگر در کشور علیرغم این که از شب پیش پیامک هایی برای مردم ارسال شد که بر اساس مصوبه شورای امنیت کشور لغو می باشد با حضور گسترده طلاب، اساتید حوزه، جانبازان، خانواده شهدا، بسیجیان و اقشار مختلف مردم قم در روز چهارشنبه، 13 دی ماه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار 19دی، مردم انقلابی و ولایتمدار قم پیش از ظهر چهارشنبه با برپایی راهپیمایی باشکوهی از میدان جانبازان به سمت حرم مطهر حضرت معصومه(س) ضمن حمایت مجدد از انقلاب و دفاع از ولایت فقیه و نظام، با بیان این که امروز دشمنان ایران ذوق زده هستند با شعارهای ضد صهیونیستی و ضد آمریکایی انزجار خود را از سردمداران این کشورها و از اقدامات عده‌ای هنجارشکن و آشوبگر در کشور و تخریب اموال عمومی که با حمایت آشکار و پنهان مستکبران انجام شد، اعلام و بر حفظ وحدت تاکید کردند.

در این راهپیمایی ابتدا بخشی از سخنرانی رهبر انقلاب علیه ترامپ پخش شد که در آن آمده بود که ریگان هم از ترامپ عاقل تر بود و امروز جمهوری اسلامی ایران هفت برابر زمان ریگان در همه ابعاد پیشرفت کرده است.

مردم با عصا، ویلچر و بچه به بغل آمده بودند و در دفاع از ولایت فقیه شعارهای «این همه لشکر آمده به عشق رهبر آمده»، «خامنه‌ای رهبر است؛ ولایتش ولایت حیدر است»، «خونی که در رگ ماست هدیه به رهبران ماست»، «ما همه همراه توییم خامنه ای   گوش به فرمان توییم خامنه ای»، «ما همه ابصار توییم خامنه ای   مطیع فرمان توییم خامنه ای»، «تا پای جان حامی انقلابیم   پیروی خط رهبر و امامیم»، «منتظر فرمان مقتداییم    عالم سراسر کربلا نماییم»، «وای اگر خامنه ای حکم جهادم دهد    ارتش دنیا نتواند که جوابم دهد»، «عشق فقط عشق علی    رهبر فقط سید علی»، «ما اهل کوفه نیستیم   علی تنها بماند»، «ما با ولایت زنده ایم    تا زنده ایم رزمنده ایم»، «تاپای جان حامی انقلابیم   پیروی خط رهبر و امامیم»، و«مرگ بر ضد ولایت فقیه» را سر می دادند.

علیه منافقان نیز شعارهای «مرگ بر منافق فتنه گر»«مرگ بر منافق داخلی«مرگ بر مزدور آمریکایی»، «منافق حیا کن   مملکت و رها کن» «منافق حیا کن  این فتنه رو رها کن» را می دادند.

مردم پلاکاردهای دست نوشت و چاپی همراه داشتند که روی آن تصاویر مقام معظم رهبری و امام راحل بود و روی آن «مطیع امر رهبریم»، «فداییان رهبریم»، «فتنه گر بی حیا ننگت باد   نوکر آمریکایی شرمت باد» و «امام خمینی: پشتیبان ولاتیت فقیه باشید تا نظام آسیب نبیند» نوشته شده بود

از سوی هیات مذهبی قم پلاکارد بزرگ «ماذوالفقار رهبریم   فداییان رهبریم» به نمایش درآمده بود

روی زمین خیابان شهدا پر بود از تصاویر ترامپ که یک ضربدر قرمز روی آن کشیده شده بود.

«مرگ بر آمریکا مرگ»، «مرگ بر اسرائیل»، «فریاد ملت ما، خروش امروز ما، نفرین هر روز ما، فریاد رهبر ما، فریاد روحانیت، مر گ بر آمریکا» و «الله اکبر» شعارهای غالب بود.

«قم، شهر انقلاب است  جای منافقین نیست» «قم خواستگاه دین و انقلاب است    نقشه خائنانه نقش آب است» «کفر اجیر کرده گمراه را   مر طرفدار رضاشاه را» «روحانیت اساس این نهضت است   مورد اعتماد این ملت است» از دیگر شعارها بود.

از بلندگو ها سخن رهبری که حقوق های نجومی دل مردم را به درد آورده و فرموده امام راحل که نالایقی مسئولان اعتماد مردم را به نظام سست می کند پخش می شد و مردم علیه مفسدان اقتصادی و حقوق های نجومی نیز با سر دادن شعار «مرگ بر مفسد اقتصادی»، «مرگ بر غارتگر بیت المال»،«مدیر بی کفایت اخراج باید گردد»  و «مفسد اقتصادی اعدام باید گردد» خواستار اقتدار سه قوه شدند و شعار دادند «مسئولان سه قوه عدالت عدالت»، «مسئولان سه قوه اقتدار اقتدار «نیروی انتظامی، مامور امنیتی اقتدار اقتدار» و از مسئولان خواستند که اقتصاد مقاومتی را جدی بگیرند و دل به بیگانگان نبندند و شعار «هیهات من ذله» را سردادند.

از دیگر حواشی این راهپیمایی این بود که بلندگوها اعلام می کردند که مسئولانی که برای یک راهپیمایی مانع می گذارند بدانند این عش آل احمد ماوای خائنین نیست و دعا می کردند که خدایا به مدیران و دولتمرادان و کشور و قم غیرت دینی عطا کن.

پرچم های کوچک و بزرگ جمهوری اسلامی ایران نیز در دست های مردم به حرکت در می آمد و حضور افراد خارجی که تصاویر رهبری را به قلب خود زده بودند هم قابل توجه بود.

برخی روحانیان هم پلاکاردهای دست نویسی را به همراه داشتند که روی آن نوشته بود «روحانیت هم مدافع حقوق اقتصادی مردم هستند».

«فتنه گر بی حیا   ننگت باد»، «مزدور آمریکایی ننگت باد»، «ملت ما بیدار است از فتنه گر بیزار است»، «نه سازش نه تسلیم نبرد با آمریکا»، «امت انقلابی و ولایی در خط نابودی فتنه هستند   تا محو کامل فساد و فتنه امت حزب الله می خروشند»، «خون حسین بن علی تا ابد   پیوسته در رگ های ما می جوشد»، «فتنه مارقین و ناکثین است   این نقشه های آمریکا و صهیون   عامل رسوایی خائنین است»، «این زلزله بنیانکن فساد است   تا محو کامل نظام سلطه   یک لحظه هم از پا نمی نشیند»، «روحانیت اساس این نهضت است   باعث افتخار این نهضت است»، «نه سازش نه تسلیم نبرد با آمریکا» و «وطن فروش خائن اعدام باید گردد» از دیگر شعارهای راهپیمایی روز چهارشنبه مردم قم بود.

چند نفری هم به منظور اعتراض به آتش زدن پرچم ایران و اموال عمومی کفن پوشیده بودند.

 یکی از شرکت کنندگان در این راهپیمایی در گفت وگو با خبرنگار 19دی گفت: بحران اقتصادی و گرانی مردم را به ستوه آورده اما معترضان طبق قانون اساسی کشور می توانستند راهپیمایی آرامی داشته باشند نه این که دشمن شاد کن باشند آنان که از آن سوی مرزها جوانان ما را شجاع می خوانند و به کشتن می دهند نخستین کسانی هستند که از کشور فرار کردند و آنان که در داخل آشوب ها را سردمداری می کنند نیز به آنان می پیوندند و جوانان ساده ما را به دام می اندازند که اهدافشان را اجرا کنند.

اگر وضعیت اقتصادی بد است چه ربطی دارد که پرچم کشور و اموال عمومی را آتش می زنند و دیگران را به کشتن می دهند؟ چرا مردم عادی باید تاوان وضعیت بد اقتصادی را بپردازند و امنیت شان گرفته شود؟

مدافعان حرم رفتند که ما در آرامش باشیم و آشوب ها به داخل کشور کشیده نشود اما این عده آشوب ها را در خیابان های کشور آوردند ما از آنان ناراضی و به این وضعیت معترض هستیم و با این که اعلام کردند که راهپیمایی برگزار نمی شود اما حضور پیدا کردیم و می بینید که حضور مردم باوررنکردنی و واقعا چشم گیر است.

آیت الله اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه و جمعی از مسئولان قم حضور داشتند وآیت الله سید محمد سعیدی تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) و امام جمعه قم در پایان این راهپیمایی در حرم حضرت معصومه(س) سخنرانی کرد و اظهارداشت: مستکبران هیچ‌گاه نمی‌توانند اقتدار و امنیت ایران اسلامی را ببینند، لذا عده‌ای خود فروخته را تحریک می‌کنند تا امنیت داخلی ایران را مخدوش کنند.

 

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۴-١٠-١٣٩۶, ٠٩:٣٩

   

پر مبحث ترین ها