سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت وگو با ۱۹دی:

لزوم توجه ویژه مجلس و دولت به پروژه های ریلی

بروز شده : ٢-١١-١٣٩۶, ٠٨:١٢    نسخه چاپی    
باید از سرمایه گذاری بخش خصوصی استفاده شود تا هر چه سریع تر ارتباط ریلی میان کلان شهرها برقرار شود.

 

فاطمه محمدی

حمید بنایی عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی و منتخب مردم گناباد و بجستان با خبرنگار ۱۹دی درباره اهمیت سرعت بخشی به پروژه های ریلی کشور در جهت دسترسی آسان، ارزان و کمک به بخش گردشگری به گفت وگو پرداخت که مشروح این گفت وگو در ادامه می آید:

در مورد پروژه های قطار شهری درکلان شهرها که سبب کاهش ترافیک و بهبود شاخص های محیط زیستی می شود چه اقداماتی انجام شده است؟

در بحث قطارهای عمومی کار خوبی شده نماینده های مجلس شورای اسلامی هم پیگیر و آماده کمک به دولت هستند تا این حوزه توسعه بیشتری پیدا کند.

در مجموع سفرهای هوایی تا ۱۲ درصد در سال است و برای استفاده عموم مردم باید سرمایه گذاری در حوزه ریلی باشد

رویکرد مجلسیان و وزارت خانه نیز این است که حوزه قطار شهری در کلان شهرها و حوزه ریلی درکشور گسترش پیدا کند زیرا از لحاظ امنیت و ارزانی و توسعه گردشگری، سفر مناسبی را برای مردم فراهم می کند اما به دلیل تنگناهای مالی ۱۰ تا ۱۵ درصد از کل بودجه کشور به این امر اختصاص یافته است.

با این شرایط راهکار چیست؟

باید از فاینانس یا سرمایه گذاری بخش خصوصی استفاده شود تا هر چه سریع تر ارتباط ریلی میان کلان شهرها برقرار شود.

باید کمک کرد تا بخش های خصوصی دراین زمینه فعل شود همه می گویند که باید از سرمایه گذاری بخش خصوصی استفاده شود اما آنقدر گره ها، مشکلات و بوروکراسی های سخت سر راه آنان قرار داده اند که از وارد شدن در این حوزه منصرف می شوند و برای پیشرفت در این حوزه باید از بخش خصوصی به صورت واقعی نه در شعار حمایت شود و موانع سر راه آنان تا آنجا که ممکن است برداشته شود.

تسریع در روند این پرژه ها در کاهش ترافیک و به تبع آن کاهش آلودگی ها نقش موثری دارد باید درها برای حمایت از بخش خصوصی در کشور باز شود.

دولت اگر منابع مورد نیاز را تامین کند و با کارهایی مانند تهاتر زمین و ملک و آوردن آیین نامه ضوابط را تسهیل کند، می توان توفیقاتی در این زمینه داشت.

پروژه های ریلی کشور با کندی حرکت می کند

با این که گسترش راه ها و حوزه حمل ونقل برای ایران امتیازی محسوب می شود اما احساس می شود که آنگونه که باید اعتقادی به گسترش شبکه ریلی وجود ندارد زیرا طبق برنامه ششم باید ۳۰ درصد هزینه ها به سمت صنعت ریلی برود اما با این روند امکان عملی شدن آن نیست، ارزیابی شما چیست؟

توجه به صنعت ریلی کشور با کندی پیش می رود و با وجود اهمیت این موضوع و وعده های داده شده به پروژه های ریلی کمتر توجه شده اما رویکرد به این امر هم اکنون بهتر شده و دو پروژه مهم ریلی هم اکنون دنبال می شود.

پروژه مشهد - زاهدان - چابهار در حال انجام است و با توجه به قول وزیر راه و اختصاص بودجه برای سال ۹۷ و اظهارات سخنگوی دولت، برقی کردن پروژه ریلی مشهد – تهران نیز در دستور کار است و با وجود این که حدود ۲۵ میلیون زائر سالانه به مشهد سفر می کنند که بیشتر آنان از ریل و حمل و نقل جاده ای استفاده می کنند امیدواریم زودتر نهایی شود.

۵۰ کیلومتر از پروژه مشهد - زاهدان با اعتبار ۶۰ میلیارد تومان به مناقصه گذاشته شده و ظرف دو ماه آینده کلنگ زنی می شود که گام مهمی در حوزه زیرساخت های ریلی در شرق کشور است.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢-١١-١٣٩۶, ٠٨:١٢

   

پر مبحث ترین ها