سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

پزشکیان:

نهاوندیان و سیف برای حل مشکلات موسسات مالی تیم تسویه تشکیل می دهند

این تیم مشخص می کند از اموال شناسایی شده این موسسات چگونه می توان برای تسویه حساب با سپرده گذاران استفاده کرد.

 

به گزارش خانه ملت، مسعود پزشکیان با تشریح آخرین نشست نمایندگان سران سه قوه برای بررسی مشکلات سپرده گذاران موسسات مالی و اعتباری افزود: براساس تصمیمات در این جلسه تا پایان بهمن ماه مشکلات موسسه کاسپین تا سقف 100 و 200 میلیون رفع و موسسات دیگر بسته به میزان دارایی های آنها تا سقف 100 میلیون تومان پرداخت می شود.
وی با بیان این که در نشست روز چهارشنبه گزارشی از روند کار ارائه شد، افزود: بانک مرکزی گزارشی از اقدامات انجام داده ارائه کرد و پیشنهاد شد یک گروه کارشناسی از کارشناسان اقتصادی، بانکی و حقوقی در بانک مرکزی تشکیل شود که تنها وظیفه این گروه رسیدگی به مشکلات موسسات مالی و اعتباری باشد.
وی با یادآوری این که وظیفه این گروه تا یک مدت زمان تنها رسیدگی به مشکلات موسسات مالی و اعتباری است، ادامه داد: شناسایی و قیمت گذاری اموال از جمله وظایف این گروه است و در همین راستا باید مشخص کنند که از این اموال شناسایی شده چگونه می توان برای تسویه حساب با سپرده گذاران استفاده کرد.
نماینده مردم تبریز، آذرشهر، اسکو در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه همچنین مقرر شد نهاوندیان و سیف با همفکری یکدیگر این تیم را تشکیل دهند، یادآور شد: نحوه پاسخگویی به سپرده گذاران و نحوه مشارکت آن ها در تسویه یکی دیگر از مواردی است که باید برای آن یک گروه تشکیل شود.
پزشکیان افزود: ضرورت دارد که تیم تسویه سریع تر تشکیل شود چرا که تسویه پول سپرده گذاران بالای 100 میلیون و 200 میلیون تومان باید با شناسایی اموال انجام شود.
وی در خصوص ادعای برخی سپرده گذاران مبنی بر این که برخی افراد که سپرده های بیش از 200 میلیون حتی تا یک میلیارد داشته اند به صورت مرحله ای سپرده های خود را دریافت کرده اند، ادامه داد: ما چنین تصمیمی نگرفته ایم و هر بانکی که چنین اقدامی را انجام داده تخلف کرده است لذا هر یک از سپرده گذاران اگر فردی را می شناسند که چنین اقدامی درباره وی صورت گرفته اعلام کنند تا با بانک متخلف برخورد شود.
نایب رییس اول مجلس اظهار داشت: اگر اطلاعاتی وجود دارد مبنی بر این که عده ای با یک ترفند سهم اضافه دریافت کرده اند که با این روند سهم دیگران نادیده گرفته شده است، معرفی کنند تا این موضوع پیگیری شود.
پزشکیان با بیان این که براساس تصمیم گیری ها بانک تشکیل حساب پس از یک دوره زمانی را قبول نکرده است، افزود: سپرده گذارانی که در موسسات چرخش مالی داشته اند، می توانند سپرده های خود را دریافت کنند در غیر اینصورت نمی توان سپرده ای به فردی اختصاص داد.
وی درباره تعیین تکلیف صاحبان حسابی که حساب مشترک دارند، افزود: همچنین در این جلسه مقرر شد گروهی تشکیل شود که مشکل افرادی که حساب مشترک دارند را رفع کنند و اگر افرادی که دارای حساب مشترک هستند و مشکل آنها رفع نشده اعلام کنند تا بتوان مشکلات آنان را رفع کرد.
نایب رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: براساس تصمیم این جلسه با حضور سپرده گذاران و اطلاعات موجود تیمی تشکیل می شود تا بتوان اموال موسسه را شناسایی کرد و اموالی که توسط سپرده گذاران شناسایی شده اعلام شود.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۴-١١-١٣٩۶, ١٠:٠٧

   

پر مبحث ترین ها