سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مدیر حوزه‌های علمیه:

صیانت از محیط زیست وظیفه شرعی و ملی است

بروز شده : ۶-١٢-١٣٩۶, ٠٨:٣٣    نسخه چاپی    
آحاد مردم وظیفه شرعی، ملی و انقلابی دارند که از محیط زیست حفاظت کنند و صیانت از محیط زیست و منابع آبی یک اولویت مهم است

مدیر حوزه‌های علمیه گفت: آحاد مردم وظیفه شرعی، ملی و انقلابی دارند که از محیط زیست حفاظت کنند و صیانت از محیط زیست و منابع آبی یک اولویت مهم است چرا که اگر به این مسائل مهم به درستی توجه نشود کشور و انقلاب در معرض آسیب خواهد بود.

به گزارش مرکز خبر حوزه، آیت‌الله علیرضا اعرافی در دیدار تورج همتی مدیرکل و مسئولان حفاظت محیط زیست استان قم که در دفتر مدیر حوزه‌های علمیه برگزار شد با اشاره به جایگاه شهر مقدس قم اظهار کرد: قم تفاوت اساسی با سایر قسمت‌ها در کشور دارد و هر اداره کل در قم  باید علاوه بر نقش استانی یک نقش ملی و حتی فراملی نیز برای خود ببیند.

وی افزود: محیط زیست یکی از مسائل مهم و اساسی بشر امروز است و همه دنیا با آن درگیر است و در باب محیط زیست کارعلمی فراوان لازم است که باید در این بخش دانشگاه‌های ما فعال‌تر از قبل وارد این عرصه شوند چرا که متاسفانه در این قسمت ضعف‌های اساسی داریم و در بخش دینی و فرهنگی نیز طبعا حوزه‌های علمیه باید ورود جدی داشته باشند.

مدیر حوزه‌های علمیه با اشاره به عرصه‌های فرهنگی و دینی که در باب محیط زیست متصور است خاطرنشان کرد: در چهار محور "فلسفه محیط زیست با نگاه اسلامی و بومی"، "مسائل اخلاقی و ارزشی در محیط زیست"، "مسائل فقهی ناظر به محیط زیست" و "نگاه تمدنی و تاریخی به محیط زیست" می توان به این عرصه ورود جدی داشت.

 امام جمعه قم با اشاره به ظرفیت‌های مهم حوزه‌های علمیه برای تعامل بیشتر با مسئولیت محیط زیست برای حفاظت و نگهداری از این منابع خدادادی گفت: انجمن‌های علمی حوزه، پایان نامه‌های حوزوی چه در حوزه و چه در المصطفی، شبکه گسترده طرح هجرت و مبلغین این طرح، طرح امین و... ظرفیت‌های اساسی و مهمی است که می‌توان از آن در مسیر ترویج بیشتر و بهتر حفاظت از محیط زیست و منابع طبیعی از آنها بهره برد.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۶-١٢-١٣٩۶, ٠٨:٣٣

   

پر مبحث ترین ها