سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

گذری به دنیای کتاب قم

بروز شده : ۶-١٢-١٣٩۶, ٠٨:٣۴    نسخه چاپی    
۲۰ هزار کتاب از هزارو ۵۰ ناشر در ۱۴۰ موضوع و ریزموضوع در کتابفروشی دنیای کتاب قم گردآوری شده است.

 

فاطمه محمدی

در طبقه بالای پاساژ صفائیه در خیابان شهدا برای نخستین در مساحت هزار و۱۰۰ مترمربع فروشگاه کتابی دی ماه سال جاری با سرمایه گذاری بخش خصوصی در قم برپا شده که بستر مناسبی را برای مطالعه فراهم کرده است.

این فروشگاه شامل تالارهای مختلف است؛ در تالار گنجینه کتاب های ارزشمند شامل قرآن، شاهنامه، بوستان وگلستان سعدی، دیوان حافظ، اشعار پروین اعتصامی و آثار فرشچیان با جلدهای چرمی یا نفیس از ۲۰۰ هزار تا سه میلیون تومان قرارداد شده و نمایش فیلم، نشست ها و معرفی کتاب با ظرفیت ۴۰ صندلی در این فضا انجام می شود.

در تالار چند رسانه ای ۲۰۰ کتاب گویا به نمایش درآمده که مشتریان می توانند با گوش دادن در صورت تمایل کتاب ها را خریداری کنند و نابینایان هم می توانند از این کتاب ها استفاده کنند.

تالار زبان، تالار آموزشی، تالار دین(ادیان، قرآن، فقه و کلام، ۱۴ معصوم:، احادیث و تفاسیر) و تالار دانشگاهی (زبان انگلیسی، عمران، معماری، آموزشی، پرستاری، پزشکی وحقوق) هم در این مجموعه قرار دارند.  

 تالار عمومی متشکل از کتاب های تاریخ(ایران، باستان، معاصر)، علوم سیاسی، فلسفه، خانه و خانواده، دفاع مقدس، جغرافیا و روانشناسی است که به گفته مدیر این فروشگاه قرار است مبله شود و مردم می توانند ساعت ها در این مکان مطالعه کنند.

 تالار کودک هم بخش جذاب این فروشگاه است که در آن برای کودکان هر روز برنامه برپا است و کارگاه های رایگان نقاشی وخمیر بازی با حضور مربی و عرضه بازی های فکری، کتاب های قصه، رمان های ایرانی وخارجی، مذهبی، شعر، سرگرمی و نقاشی و قصه خوانی و شاهنامه خوانی از جمله برنامه های آن است.

تالار لوازم التحریر نیز ۲۰ درصد فضا را تشکیل داده است.

در دالان مرجع نیز فرهنگ لغت ها و دایره المعارف ها و در دالان داستان رمان ها و داستان های ایرانی و خارجی گنجانده شده است.

دیوار بین الملل هم برای دوستداران کتاب های خارجی برپا شده و کتاب هایی با ترجمه به ۳۰ زبان دنیا در آن قرار گرفته است.

پرفروش های کتاب و تازه های کتاب در یک سال اخیر نیز در دو بخش به نمایش درآمده است.

بخش کتب کمک درسی برای همه مقاطع تحصیلی در یک قسمت و مجلات علمی در وردی سالن به نمایش درآمده و کتاب های پرفروش در پیش خوان ها چیده شده است.

در هر بخش فروشندگان متخصص و باسابقه کتاب فروشی یا علاقمند کتاب ها را به علاقمندان معرفی می کنند.

انتخاب و رزرو آنلاین کتاب از دیگر ویژگی های این کتابفروشی است که مشتریان می توانند در منزل در موقعیت این کتابفروشی قرار گرفته و تمام کتاب ها و تصویر، خلاصه کتاب، نام نویسنده، انتشارات و قیمت کتاب مورد نظر را مشاهده و خریداری یا رزرو کنند و ظرف ۴۸ ساعت برای فرد ارسال می شود.

 کافه کتاب روباز در بالکن ۱۵۰ متری با تزئین چوب، سنگ و چمن مصنوعی و با چشم انداز حرم حضرت معصومه(س) بخش جذاب فروشگاه است که آموزش رصد و فروش محصولات و کتب نجوم برای کودکان در قسمتی از آن برپاست.

کافه کتاب سرپوشیده هم امکان مطالعه کتاب به همراه خرید دم نوش های سنتی و چای، قهوه و نسکافه محیط مطلوبی را فراهم کرده است.

 مدیر فروشگاه دنیای کتاب در گفت وگو با خبرنگار ۱۹دی با بیان اینکه تاکنون ۲۰ هزار کتاب از هزارو ۵۰ ناشر در ۱۴۰ موضوع و ریزموضوع گردآوری شده، اظهارداشت: این مکان گنجایش ۶۰ هزار کتاب را دارد که تا سه ماه دیگر به این رقم می رسد.

حسین قوامیان با بیان اینکه جدول برنامه ها برای کودکان و بزرگسالان در طول سال تهیه شده، افزود: برای بزرگسالان نقد و رونمایی کتاب، و ماهانه دو نشست تخصصی و مقاله نویسی درنظر گرفته شده وجشن امضا با حضور نویسنده های مطرح کشور برپا و کتاب با امضای آنان و درصد تخفیف مناسب به علاقمندان اهدا می شود.

وی عنوان کرد: هر شخص یا مجموعه ای که بخواهد کتابخانه تخصصی برپا کند به صورت اقساط پنج تا ده ماهه بدون پرداخت سود می تواند کتاب های مورد نیاز را خریداری کند.

وی با بیان اینکه برای خرید کتاب تخفیف داده نمی شود، گفت: با ارائه کارت اعتباری به مشتریان کارت ها چند وقت یک بار شارژ و به این نحو دوباره کتاب خریداری می شود.

قوامیان ابرازداشت: این فروشگاه تا پنج سال در این مکان برقرار است و تلاش داریم این مکان را به پایگاه فرهنگی تبدیل کنیم.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۶-١٢-١٣٩۶, ٠٨:٣۴

   

پر مبحث ترین ها