سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

یک نماینده مجلس در گفت وگو با ۱۹دی:

۱۰۰میلیارد تومان برای کمک به زندانیان نیازمند اختصاص یافت

بروز شده : ۶-١٢-١٣٩۶, ٠٩:٠٣    نسخه چاپی    
نمایندگان مردم در خانه ملت، با اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان از منابع قرض الحسنه بانک ها جهت کمک به زندانیان نیازمند با اولویت زندانیان زن نیازمند موافقت کردند.

 

فاطمه محمدی

فاطمه سعیدی در گفت وگو با خبرنگار ۱۹دی اظهارداشت: در راستای بررسی جزئیات لایحه بودجه ۹۷، نمایندگان مردم در خانه ملت، با اختصاص ۱۰۰ میلیارد تومان از منابع قرض الحسنه بانک ها جهت کمک به زندانیان نیازمند با اولویت زندانیان زن نیازمند موافقت کردند.

وی افزود: اولویت زنان در این طرح بسیار مهم بود زیرا بسیاری از آنان مادران زندانی بودند که به دلایلی از جمله دیه یا چک بی محل در زندان به سر می بردند و این اقدام حرکتی بود که با حل و فصل مسائل مالی دختران و زنان ما به محیط خانواده بازگردند.

وی گفت: همچنین تصویب شد که وام ۱۵ میلیونی ازدواج اولویت نخست بانک‌ها برای پرداخت قرار ‌گیرد که حرکت خوبی به منظور ازدواج جوانان است.

سعیدی اظهارکرد: در مجموع ۳۰ میلیون برای ازدواج زن و مرد پرداخت می شود که این وام می تواند بخشی از هزینه ها را در برگیرد و راهگشای خوبی برای تسهیل ازدواج جوانان باشد که نماینده های خانه ملت، ضمن موافقت با اختصاص وام ازدواج به مبلغ ۱۵ میلیون تومان در سال ۹۷ به زوج‌های جوان، بانک‌ها را موظف کردند که پرداخت آن را در اولویت نخست قرار دهند و امیدواریم دولت هم کمک کند تا هر چه سریعتر چرخه پرداخت وام انجام شود.

وی ادامه داد: این اتفاق در حوزه زنان در بودجه ۹۷ نشان دهنده تلاش و همدلی ۱۷ زن مجلس است که نماینده های آقا هم همکاری کردند و پیشنهادهای خانم ها در این مجلس همواره با رای بالا پذیرفته شده است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود: یک تامین اعتبار در رابطه با خانواده و مسائلی که در معاونت بانوان استانداری ها در راستای اجرای قانون برنامه ششم توسعه بابت توان افزایی زنان انجام شد.

وی افزود: طبق آن استانداری ها می توانند پنج صدم درصد اعتبارات هزینه های استان ها را بخاطر این مساله در اختیار اداره کل بانوان استانداری ها قرار دهند و باید هر شش ماه یک بار نیز گزارشی به کمیسیون فرهنگی مجلس ارائه دهند که هزینه ای که صرف شده در راستای توان افزایی و توانمند سازی زنان باشد و فراکسیون زنان مجلس هم به صورت کامل ناظر این طرح خواهند بود.

وی گفت: با تلاش بانوان مجلس مبلغ دو هزار و۳۰۰ میلیارد ریال جهت بیمه زنان سرپرست خانوار و بد سرپرست تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و سازمان بهزیستی کشور اختصاص یافت که این اتفاق مبارکی است که برای این زنان انجام شد و این رویدادهای خوب نتیجه تلاش فراکسیون زنان مجلس بود که امیدواریم در مجالس بعدی زنان بیشتری حضور پیدا کنند تا شاهد مصوبات بیشتری در حوزه زنان باشیم.

 

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۶-١٢-١٣٩۶, ٠٩:٠٣

   

پر مبحث ترین ها