سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

یک نماینده مجلس در گفت وگو با ۱۹دی:

پرداخت ۵۰ هزار میلیارد تومان بدهی دولت به کارگران

۵۰ هزار میلیارد تومان بدهی دولت به کارگران پرداخت می شود.

 

19دی: عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار ۱۹دی گفت: ۵۰ هزار میلیارد تومان بدهی دولت به کارگران پرداخت می شود.

رضا شیران خراسانی افزود: یکی از مشکلات این بود که دولت بدهی هایش را به صندوق های بازنشستگی پرداخت نمی کرد و از این بابت صندوق های بازنشستگی به شدت آسیب می دیدند.

وی گفت: برابر وظیفه ای که در قانون برنامه ششم دیده شده که دولت باید بدهی خود را به صندوق های بارنشستگی تصفیه کند در کمیسیون تلفیق دراین باره بحث و بررسی و تصمیم گرفته شد که ۵۰ هزار میلیارد تومان بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی به بودجه ۹۷ بازگردانده شود و از اموال و امتیازاتی که در حوزه نفت و پتروشمی است در اختیار صندوق تامین اجتماعی قرار گیرد.

وی اظهارداشت: البته در رقم بدهی دولت به صندوق تامین اجتماعی اختلاف است و تا ۱۲۰ هزار میلیارد تومان هم بیان شده و در حال بررسی است اما ۵۰ هزار میلیارد تومان هم رقم قابل توجهی است که در صورت تصویب در صحن علنی مجلس به صندوق تامین اجتماعی اختصاص می یابد و باقی آن در سال های بعد تخصیص پیدا می کند.  

منتخب مردم مشهد در ادامه بیان کرد: روز جمعه نیز تخصیص اعتبار برای پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان بازنشسته در بودجه ۹۷ کلید خورد و تمام تلاش خود را صرف این می کنیم که اعتبار پنج هزارو ۲۰۰ میلیارد تومان جهت پرداخت پاداش پایان خدمت به فرهنگیان در مجلس تصویب شود.

وی همچنین خبر داد که در سال جاری جهت احیای صندوق تسهیل ازدواج جوانان اقدام می کنیم زیرا بدون فراهم کردن زیرساخت ها مشکل ازدواج جوانان حل نخواهد شد.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۶-١٢-١٣٩۶, ١۶:۵٣

   

پر مبحث ترین ها