سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

بزرگ ترین تلفات ائتلاف عربی

تحقیر ارتش عربی-آمریکایی با ۵۰۰ کشته و ۱۶۰ اسیر

نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن اعلام کردند که 160 تن از عناصر وابسته به ائتلاف سعودی را در نبردهای ساحل غربی به اسارت گرفته اند وهمچنان کنترل کامل بندر الحدیده واقع در غرب یمن را در دست دارند.

ده‌ها جسد متعلق به نیروهای مورد حمایت ائتلاف متجاوز سعودی و اماراتی که در درگیری با نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در جبهه «الحدیده» کشته شده بودند، به استان «عدن» این کشور منتقل شدند.

نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن اعلام کردند که 160 تن از عناصر وابسته به ائتلاف سعودی را در نبردهای ساحل غربی به اسارت گرفته اند.

آنها تاکید کردند که همچنان کنترل کامل بندر الحدیده واقع در غرب یمن را در دست دارند و نیروهای ائتلاف سعودی را به محاصره در آورده اند.

نیروهای یمنی همچنین اعلام کردند که عناصر به اسارت درآمده برای در امان ماندن از حمله جنگنده های ائتلاف سعودی به خارج از الحدیده و محل امن منتقل شده اند.

وبگاه خبری «یمنی پرس» به نقل از منبعی اختصاصی گزارش کرد که ۲ کامیون مخصوص حمل اجساد امروز (یکشنبه) وارد شهر عدن شده‌اند که ۱۲۳ جسد متعلق به نیروهای مزدور وابسته به ائتلاف مذکور را به این شهر منتقل کرده‌اند.

براساس این گزارش، همه این اجساد متعلق به ساکنان استان‌های جنوبی یمن است که شیخ‌نشین امارات آن‌ها را وادار به جنگ در جبهه ساحل غربی و «الحدیده» کرده بود.

وزارت دفاع یمن پیشتر اعلام کرده بود که در درگیری‌های اخیر بین نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی این کشور با متجاوزان ائتلاف عربستان سعودی و اماراتی، بیش از ۵۰۰ نفر کشته و زخمی شده‌اند که بیشتر آن‌ها از شهروندان مناطق جنوبی یمن هستند.

محمد علی الحوثی رئیس کمیته عالی انقلاب یمن همچنین در حساب توئیتری خود اعلام کرد که گارد ساحلی یمن یک فروند قایق را که احتمالا فرانسوی یا آمریکایی است در سواحل الحدیده توقیف کرده است.

منبع: خبرگزاری برنا

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٨-٠٣-١٣٩٧, ١۶:٢٩

   

پر مبحث ترین ها