سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

عضو سابق مجلس خبرگان رهبری در گفت وگو با 19دی:

شعار تبعیت از رهبری و عمل خلاف آن، خیانت است

آنان که شعار تبعیت از رهبری و دین را سر می دهند اما درعمل خلاف آن عمل می کنند جز خیانت به رهبری و اعتقادات و باورهای دینی مردم هیچ خدمتی انجام نمی دهند.

 

فاطمه محمدی

19دی: مقام معظم رهبری در نشست صمیمی با هیات دولت برای چندمین بار بر پرهیز از دودستگی و اختلاف و لزوم وحدت و همدلی تاکید کردند اما برخی با وجود اینکه مردم با مشکلات بغرنجی بخصوص در زمینه اقتصادی مواجه هستند و اصل نظام و کارآمدی آن در خطر است، همچنان با روش ها و توجیه های مختلف بر دوقطبی کردن و دو دستگی  جامعه دامن می زنند.

در این راستا با آیت الله سید محمد واعظ موسوی رئیس انجمن ارتباطات و تبلیغ حوزه های علمیه، عضو مجمع عالی تفسیر و استاد سطح عالی دروس خارج فقه، خارج اصول و تفسیر در حوزه علمیه قم و عضو سابق مجلس خبرگان رهبری به گفت وگو پرداختیم که مشروح آن را در ادامه می خوانید:

·         وظیفه مسئولان در ایجاد وحدت چیست؟

دین اسلام، دین وحدت بوده و همواره مردم را با تمام اندیشه ها و اختلاف ها به وحدت دعوت می کند.

 نظام مقدس جمهوری اسلامی بر پایه اصول اعتقادات و آموزه های دینی برگرفته از قرآن وسنت پایه ریزی شده و در راس آن فقیه عادل مقتدری باید وجود داشته باشد که با اشراف کامل بر مسائل در عرصه های مختلف مجدانه در تلاش برای ارتقای فکری، اخلاقی و معنوی جامعه باشد.

 الحمدالله در این زمینه امام راحل و مقام معظم رهبری با تمام مشکلاتی که در پیش راه بوده همواره برای پیاده کردن اهداف پیامبر اسلام(ص) برای اسلامی کردن جامعه از هیچ تلاشی فروگذار نکرده و در هر فرصتی بر وحدت مردم تاکید کردند.

لذا مسئولان عالیرتبه نظام باید همانگونه که مردم در عرصه های مختلف از وجود خود مایه گذاشته و در صحنه حاضر می شوند، با درک حساسیت های زمان و با حفظ وحدت و یکپارچکی در مسیر حل معضلات کشور و مقابله با دشمنان نقشه های شوم استکبار و صهیونیست علیه این نظام اسلامی را نقش بر آب کنند.

وحدت، یکرنگی و انسجامی که توصیه دین مبین اسلام، اهل بیت(س)، رهبری و علما است به عنوان یک راهکار عملیاتی باید مد نظر مسئولان از هر حزب سیاسی باشد تا بتوان از این نقشه سختی که دشمن برای نظام اسلامی کشیده به سلامت عبور کرد.

 احزاب و گروه های سیاسی چه وظیفه ای دارند؟

از همه احزاب موجود در کشور درخواست می کنم به توصیه های مقام معظم رهبری که برگرفته از قرآن و سنت است پایبند باشند تا با حفظ وحدت و کنار گذاشتن اختلاف سلیقه ها و با حفظ اسرار و پرهیز از  افشای اسرار نظام بتوان ایران اسلامی را به جایگاه واقعی منطقه ای و بین المللی آن رساند.

برای از سر گذراندن جنگ اقتصادی که استکبار در شرایط کنونی پیش گرفته، باید با وحدت، همراهی و همکاری مسائل اقتصادی مردم حل شود و مسئولان با فشردن دست همکاری و همراهی به هم مشکلات مردم را حل کنند.

 راست و چپ، اصولگرا و اصلاح طلب و حتی کسانی که علاقمند به ارتقا جایگاه ایران هستند باید به وظیفه خود در قبال مردم و کشور دراین زمان حساس عمل کنند.

مصالح نظام در اولویت باشد

 تضعیف دولت به اصل نظام و مردم لطمه می زند

·         برخی رسانه ها و احزاب بر دو دستگی دامن می زنند به نظر شما این اقدامات عمد یا غیرعمد است و آیا از ایجاد تفرقه سود می برند؟

گاهی برخی خبرنگاران به جای اینکه به فکر مصالح عمومی جامعه و نظام باشند به فکر جلب مخاطب برای رسانه خود هستند و با تیتر کردن و پررنگ کردن برخی مطالب یا افشای برخی از اسرار مربوط به نظام یا افراد به دنبال منافع شخصی، طیفی و سیاسی خود هستند در صورتی که همه باید توجه داشته باشیم که اولویت با مصالح نظام است.

اگر مصلحت های نظام مورد توجه قرار گیرد قطعا مصالح فردی و حتی جناحی هم تامین خواهد شد درغیراین صورت و با تضعیف جناح مقابل به جناح خود هم لطمه وارد خواهد شد و اصل نظام و مردمی که همواره تا پای جان برای حفظ نظام تلاش کرده اند متضرر می شوند.

توقع رهبری از همه اقشار و طیف های مختلف حفظ و اولویت بندی مصلحت های نظام است و از تمام رسانه ها و تاثیرگذاران رسانه ای درخواست می کنم برای رسیدن کشور به جایگاه مطلوب، توصیه های رهبری را آویزه گوش خود کنند.

منافع جناحی باید پس از اصل حفظ نظام تعریف شود تا بتوان با حفظ مصالح عمومی به منافع فردی و جناحی هم رسید.

گفتن «معذوریت رهبری»، تضعیف این جایگاه است

برخی برای تخریب دولت بهانه تراشی می کنند

·         برخی از افراد مدعی حمایت از رهبری هستند اما به سخنان ایشان کم توجهی می کنند و می گویند رهبر نمی تواند علنی مخالفت کند لذا ما دولت فعلی را تخریب می کنیم؛ آیا واقعا اگر مقام معظم رهبری بخواهند نمی توانند؟

همواره اینگونه بوده که برخی افراد مصلحت اندیش نبوده و حاضر نیستند منافع نظام و ملت بزرگ ایران را در نظر بگیرند و صرفا به دلیل منافع فردی و حزبی به دنبال بهانه هایی برای تخریب هستند و گمان می کنند با تخریب و ناکارآمد جلوه دادن رقیب و جناح سیاسی، خودشان جایگاهی پیدا می کنند.

باید توجه داشت که تبعیت از قرآن، سنت و آموزه های دینی و پیروی از رهبری، صرف شعار تحقق پیدا نمی کند بلکه باید این تبعیت در عمق جان نفوذ کند و در عمل به منصه ظهور برسد. 

آنان که شعار تبعیت از رهبری و دین را سر می دهند اما درعمل خلاف آن عمل می کنند جز خیانت به رهبری و اعتقادات و باورهای دینی مردم هیچ خدمتی انجام نمی دهند.

تبعیت از رهبری به معنای همواره به دنبال رهبری حرکت کردن است نه اینکه هر جا نظرشان با ما موافق نبود عقب تر یا جلوتر حرکت کنیم و به بهانه اینکه رهبری معذوراتی دارند و نمی توانند برخی مطالب را بیان کنند راه را برای خود باز کنند.

تلقین این بیانات که رهبری محدودیت دارد باعث تضعیف جایگاه رهبری است و خواسته یا ناخواسته به جایگاه بزرگ رهبری که با خون شهدا تاسیس شده، لطمه وارد می کند.

رهبری به عنوان راس هرم اداره کشور هستند و از مطرح کردن منویات خود ابا، ممنوعیت و محدودیتی ندارند.

تخریب ها سبب ناامیدی مردم شده است

ناکارآمد نشان دادن نظام، آب به آسیاب دشمن ریختن است

·         با پایین آوردن دولت و ناکارآمد نشان دادن نظام جمهوری اسلامی و دودستگی، ناامیدی و یاس در مردم بوجود آمده است؛ نظر شما در این خصوص چیست؟

همین طور هست؛ جناح ها و طیف های سیاسی با سلایق مختلف باید تمام تلاش خود را در کارآمد نشان دادن نظام اسلامی و جایگاه هایی که با انتخاب مردم بر سر کار می آیند معطوف کنند.

اگر قرار باشد طیف های مختلف به جان یکدیگر بیفتند و باعث افشای اسرار نظام، تضعیف جبهه مقابل و در نهایت ناکارآمد نشان دادن اصل نظام جمهوری اسلامی شود موجبات یاس و ناامیدی را در مردم بوجود می آورد و آب به آسیاب دشمن ریخته شده و موجبات خرسندی و رضایت دشمن را فراهم می کند.

 این خواسته استکبار و صهیونیست است که خودشان را مقتدر و کارا و نظام جمهوری اسلامی را ضعیف، ناکارآمد، مایوس، ناامید و بدون توانمندی های برخواسته از اسلام نشان دهند.

 

 

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٧-٠۴-١٣٩٧, ١١:٢٢

   

پر مبحث ترین ها