سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

پورمحمدی: بیش از ۱۹ هزار میلیارد تومان به بنگاه های زودبازده تسهیلات داده شده است

تسهیلات بنگاه های زودبازده چه شد؟

19 هزار و اندی میلیارد تومان در بنگاه‌های زودبازده تسهیلات داده شد و بخش زیادی از آن بازگشت داده نشده است. این در حالی است که باید تسهیلات را با مطالعه و دقت اعطا کرد و از آن طرف هم، تسهیلات‌گیرندگان باید تسهیلات را در خدمت تولید قرار دهند.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور اصلاح قوانینی را که تولید را غیر رقابتی و غیراقتصادی می‌کند یادآور شد و گفت: بیش از ۱۹ هزار میلیارد تومان به بنگاه های زودبازده تسهیلات داده شده است،
این پول کجاست؟
حجت‌الاسلام پورمحمدیز در نشستی با فعالان اقتصادی و کمیته حمایت قضایی از سرمایه‌گذاری در استان گلستان که در شهرک صنعتی آق‌قلا برگزار شد گفت: تولید محور توسعه پایدار است و کشور با تولید به پیش می‌رود.

وی افزود: کشور ما با ظرفیت‌هایی که دارد زمینه مستعدی برای تولید دارد و همه باید برای حمایت از تولید بسیج شوند.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور با بیان این‌که تولید و رشد آن به عوامل زیادی نیاز دارد اظهار داشت: در کشور اقدامات خوبی در این زمینه طی سال‌های اخیر انجام شده است. ضمن این‌که فرهنگ و دانش تولید در کشور نهادینه شده و بازار داخلی مناسبی برای مصرف وجود دارد.

وی تصریح کرد: مدیریت هزینه و بازاریابی تولید نکته‌ای است که در بخش تولید باید به آن بیشتر توجه کرد.

پورمحمدی با اشاره به بحث بنگاه‌های زودبازده گفت: اکثر مشکلاتی که در این جلسه توسط واحدهای تولیدی مطرح شد مربوط به اجرای طرح بنگاه‌های زودبازده می‌شود. بحث موفقیت یا عدم موفقیت این طرح چیزی نیست که در این یکی دو سال اخیر مطرح شده باشد بلکه در همان موقع که بحث و اجرای اولیه‌اش مطرح شد مشکلات آن نیز طرح شد و این مسایل نکته جدیدی نیستند. آن موقع حرکتی که انجام شد این بود که دولت به بانک‌ها و دستگاه‌ها فشار آورد تا این کار راحت‌تر انجام شود.

پورمحمدی بیان کرد: 19 هزار و اندی میلیارد تومان در بنگاه‌های زودبازده تسهیلات داده شد و بخش زیادی از آن بازگشت داده نشده است. این در حالی است که باید تسهیلات را با مطالعه و دقت اعطا کرد و از آن طرف هم، تسهیلات‌گیرندگان باید تسهیلات را در خدمت تولید قرار دهند.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با بیان این‌که نرخ و زمان بازگشت تسهیلات در تولید مهم است گفت: این‌ها در اختیار مدیران تصمیم‌گیر است و پیچیدگی این موضوع و نیز تحریم‌ها مشکلات تولید را بیشتر کرد.

وی تصریح کرد: راه حل این قضیه برگشت به تولید و اصلاح قوانینی که تولید را غیررقابتی و غیراقتصادی می‌کند است.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور ادامه داد: همه اعم از مدیران و تولیدکنندگان باید از همه ظرفیت استفاده کنند تا تولید متوقف نشود. نکته دیگر این‌که بودجه‌ای برای کارهای پژوهشی و مطالعاتی بگذارند. یک‌بار مصرف فکر نکنیم و برای تولید پشتوانه داشته باشیم و اصول کار تولید را رعایت کنیم.

پورمحمدی گفت: این‌که به دولت بگوییم حمایت کن، به بانک بگوییم استمهال بده، به مالیات و بیمه بگوییم حمایت کن، آیا تولید این‌گونه به پیش می‌رود؟ آیا می‌تواند رقابت کند؟ تا کی باید این‌گونه باشد؟ به‌هر حال این بخش‌ها هم باید فعالیتشان را تنظیم کنند.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور اظهار داشت: اگر کشور می‌خواهد از این شرایط عبور کند هر کس در بخش خود و به سهم خود با دقت و بازنگری، موانع و مشکلات را رفع کند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٢-٠۶-١٣٩١, ١٣:۵۵

   

پر مبحث ترین ها